Рівненське обласне об᾿єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Основна мета діяльності «Просвіти» – утвердження української національної ідеї, державної української мови, розвиток нашої культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу.

 

4 липня 2019 року виповнюється 10 років від дня смерті Василя Червонія (1958-2009) – українського політика, громадсько-політичного та церковного діяча.

Панахида відбудеться 4 липня 2019 року о 9:30 у Свято- Покровському соборі.

Василь Червоній – народний депутат Верховної Ради України чотирьох скликань, член Вищої церковної ради УПЦ КП, староста Свято-Покровського кафедрального собору м. Рівне, борець за незалежність України у ХХ столітті, навік залишиться в історичній пам’яті нашого поліського краю як Великий Українець, що не лише поставив метою життя створення Незалежної України, а й за довгі роки не звернув з обраної дороги, подаючи приклад непохитності, безкомпромісності й непідкупності на шляху до омріяної мети.

Детальніше...

ІЗ ДНЕМ СВЯТОЇ ТРОЙЦІ!

 

Рівненське обласне обєднання товариства «Просвіта» ім.Т.Шевченка вітає з Днем Святої Тройці та Пятидесятниці, зішестям Святого Духа на апостолів та Зеленими святами!

Коли Дух Святий зійшов на апостолів, вони заговорили різними мовами. У цей день був іудейський празник Пятидесятниці і з цієї нагоди в Єрусалимі перебували люди з різних країн. Почувши незвичайний шум у повітрі,люди почали сходитись до будинку, де були апостоли. Вони почали дивуватись, бо кожен із них тут почув, що вони розмовляють їхньою рідною мовою. Бог дав можливість апостолам доносити слово Боже до кожного народу його рідною мовою.

Прославляймо Господа рідною мовою,просімо у своїх молитвах до Пресвятої Тройці благословення для України та її багатостраждального народу. Нехай Дух Святий наповнить наші серця любовю, миром і спокоєм, а наша наполеглива праця подарує Україні добробут, процвітання і благополуччя!

 

 

ЮВІЛЕЙНІ ВШАНУВАННЯ

 

ПРОСВІТЯНИ КРАЮ РАЗОМ З ПЕРЕМОЖЦЯМИ ОЛАСНОГО ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ «ПЕРЛО МНОГОЦІННЕ» поклали квіти до пам’ятників ТАРАСУ ШЕВЧЕНКУ (20-та річниця встановлення, автори: скульптори Петро Подолець, Володимир Стасюк, архітектор Віктор Ковальчук) та СИМОНУ ПЕТЛЮРІ, державному, політичному і військовому діячеві, публіцисту, голові Директорії Української Народної Республіки, організатору Армії Української Народної Республіки, Головному Отаману Армії УНР з нагоди 140-річчя від дня його народження.

Детальніше...

Вітаємо ІРИНУ БАКОВЕЦЬКУ

 

Медаллю «За патріотизм до України», заснованою Центром по обміну та звільненню військовополонених «Патріот», відзначено пані ІРИНУ БАКОВЕЦЬКУ, члена правління обласного об’єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка, голову обласної організації Національної спілки письменників України.

Вітаємо справжню патріотку й берегиню!

Правління обласного товариства

 

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання