Рівненське обласне об᾿єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Основна мета діяльності «Просвіти» – утвердження української національної ідеї, державної української мови, розвиток нашої культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу.

 

Рідна мова єднає дітей України

Успіх приходить до тих, хто не боїться зробити  хоча б крок до нього назустріч. Перші кроки до вивчення  української мови та вдосконалення мовлення школярів, переселенців зі Сходу України та Криму, зроблено 22 жовтня 2015 року в музеї «Просвіти», що на базі Рівненської СпШ №15, де відбулася презентація безкоштовних курсів з вивчення української мови та вдосконалення мовлення  дітей-переселенців.

Детальніше...

КОНФЕРЕНЦІЯ ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ І.К. СВЄШНІКОВА

Згідно Постанови Верховної Ради України від 17 червня 2015 року в Україні на державному рівні відзначається 100-річчя з дня народження видатного українського археолога, доктора історичних наук, дослідника Берестецької битви 1651 року Ігоря Кириловича Свєшнікова.

19 жовтня 2015 року У Рівненському обласному краєзнавчому музеї проходила дводенна наукова конференція, учасниками якої були науковці із Києва, Львова, Рівного, Луцька, Хмельницького, Дубна, Пляшевої, Пересопниці, щоб згадати, пошанувати пам’ять Ігоря Кириловича Свєшнікова, людини, яка зробила великий вклад у розвиток археологічної науки України. Конференція відбувалася в Рівненському обласному краєзнавчому музеї, Національному історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестецької битви та Державному історико-культурному заповіднику м. Дубно.

Детальніше...

Відкрито меморіальну дошку Уласові Самчуку

2015 рік з ініціативи Львівської обласної організації «Меморіал» ім. В. Стуса (голова Роман Смілка) та Городоцької районної ради проголошений Роком Уласа Самчука на Городоччині.

Його називають українським Гомером XX століття. Майже вісім місяців – від  листопада 1943 до липня 1944 року – Улас Самчук жив і творив у Городку, що поблизу Львова.

Життя Уласа Самчука було безупинною творчою працею. Його твори були відомі в багатьох країнах світу, але не було їх в Україні. Московсько-більшовицька влада вважала ці твори антидержавними, тому їх і забороняла... «Я не тому письменник українського народу, — говорив сам митець, — що вмію писати. Я тому письменник, що відчуваю обов’язок перед народом. Бог вложив у мої руки перо. Хай буде дозволено мені використати його для доброго, для потрібного».

Детальніше...

Свіча пам’яті Володимира Грабоуса

15 жовтня 2015 року в Літературному музеї Уласа Самчука у Рівному відбулася «Свіча пам’яті», приурочена 80-річному ювілею відомого письменника-байкаря та гумориста Володимира Грабоуса.

Детальніше...

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання