Рівненське обласне об᾿єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Основна мета діяльності «Просвіти» – утвердження української національної ідеї, державної української мови, розвиток нашої культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу.

 

У Клевані облаштовано дендропарк «Шевченків бір»

Погожого жовтневого дня, на Покрову, у мальовничому куточку смт Клевань біля Рівненського обласного шпиталю інвалідів війни зібралися

пацієнти, лікарі, хористи та парафіяни шпитальної церкви Пантелеймона, вчителі та учні Клеванської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1, просвітяни з Рівного, очільники Рівненського району для вшанування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Активіст Рівненського міського товариства "Просвіта" Михайло Борейко подав ідею: до ювілею Кобзаря облаштувати дендропарк "Шевченків бір" та встановити пам'ятний знак. Цю ідею втілив у життя клеванський просвітянин Іван Шевчук. Його підтримали селищний голова Дмитро Жовтянський та заступник голови Володимир Мокляк, голова Рівненської районної ради Володимир Пилипчук, головний лікар комунального закладу „Рівненський обласний госпіталь інвалідів війни” Андрій Бурачик. Спільними силами облаштували "Шевченків бір" та пам'ятний знак до 200-річчя Тараса Шевченка із трьох базальтових каменів, на одному з яких – портрет поета. У композиційному центрі дендропарку на великому камені викарбувано молитву Т.Шевченка:

Царям, всесвітнім шинкарям –

І дукачі, і таляри,

І пута кутії пошли!

Робочим головам, рукам

На сій окраденій землі

Свою ти силу ниспошли!

Пам'ятний знак освятив о.Петро (Папірник), настоятель шпитальної церкви.

Школярі прочитали вірші поета і про поета, дорослі виголосили промови. До пам'ятного знака лягли осінні квіти.

Відрадно, що у цей важкий і трагічний для України час,  народ не занепадає духом, бо черпає його з величі нашого Пророка.

 

Євгенія Гладунова, активіст Рівненського

міського об'єднання Всеукраїнського

товариства "Просвіта" ім. Т.Г.Шевченка

9 листопада — День української писемності та мови

У листопаді 1997 року був виданий указ Президента України “Про День української писемності та мови”. За ініціативою громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації суспільства цим актом встановлено в Україні День української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця.

Детальніше...

Відбулося розширене засідання правління Рівненського обласного об’єднання за участю районних та міських керівників Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

29 жовтня 2014 року у відновленому приміщенні Просвіти (Народний дім) відбулося розширене засідання правління Рівненського  обласного об’єднання за участю районних та міських керівників Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

Під час засідання розглянули питання про діяльність Просвіти у 2014 та ІІ половині 2013 року; планування роботи на 2015 рік; про обласну Програму розвитку Просвіти; рішення центрального правління ВУТ Просвіта щодо проведення просвітницької роботи спільно із Міністерством культури, Міністерством освіти і науки та місцевими органами влади у звільнених містах Донецької та Луганської областей, забезпечення бібліотек звільнених міст Донбасу українською літературою; поширення матеріалів із серії брошур «Пізнаймо себе, українці!»; про допомогу жителям, переселеним із Донбасу та координацію роботи із районними (міськими) об᾿єднаннями Просвіти.

 

 

Найбільшу в Україні Стелу «Небесній сотні» на Покрову Пресвятої Богородиці 14 жовтня 2014 року відкрили у Рівному

На стіні будинку біля Залу камерної та органної музики (вулиця Соборна).

Художньо-скульптурна композиція за малюнком Юрія Журавля «Небесна сотня»  надрукована на плитці та доповнена бетонними муляжами основних атрибутів українського Майдану – шин, мішків, металевих бочок, дерев’яних піддонів, над якими  працювали скульптори майстерні Олексія Огня. Бетонні форми виглядають, ніби справжні автомобільні покришки та мішки з піском.

На барельєфі розміщені портрети Георгія Арутюняна, Олександра Храпаченка, Валерія Опанасюка та Олександра Музичка (також авторства Юрія Журавля).

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання