Рівненське обласне об᾿єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Основна мета діяльності «Просвіти» – утвердження української національної ідеї, державної української мови, розвиток нашої культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу.

 

17 липня 2020 року виповнюється 130 років від дня народження ВАСИЛЯ ТЮТЮННИКА, визначного українського військового діяча, полковника генерального штабу Армії УНР, командувача Дієвої Армії УНР в 1919 році.

Об 11 годині відбудеться покладання квітів до пам'ятника на Дубенському кладовищі.

«…То був той отаман Василь Тютюнник, що запалений духом любові до Вітчизни, згорів, як свічка, на славу історії української» Є. Маланюк

Василь Никифорович ТЮТЮННИК народився 17 липня 1890 року в селянській сім’ї на хуторі Куторжу (Куторжиха, нині - у складі м. Хорол) Хорольського повіту Полтавської губернії (за іншими даними в селі Єньках Хорольського повіту Полтавської губернії).

Детальніше...

Рівненське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка неодноразово зверталося до органів влади щодо мовного питання в Україні, повністю підтримує і поширює заяву Іван Ющука З ВИМОГОЮ ПРИПИНИТИ НИЩЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

ЗАЯВА

Івана Ющука, члена Головної ради Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка до Президента України та голови Верховної Ради

З ВИМОГОЮ ПРИПИНИТИ НИЩЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

(Прошу всіх, кому болить питання мови, якомога більше поширити цю заяву, щоб вона дійшла й до Президента, й до голови Верховної Ради.)

Німеччина — держава німців. Цього ніхто не заперечить. Польща — держава поляків. А Україна — держава національних меншин? Принаймні так випливає з останніх заяв Президента України (прес-конференція 20 травня 2020 року) і Голови Верховнї Ради України (26 травня 2020 року в інтерв’ю “Главкому”): мовляв, національні меншини не влаштовує Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, його треба міняти.

Детальніше...

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ, 17травня 2020 року

 

Від просвітян Рівненщини представники правління обласного товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка поклали квіти до пам’ятника загиблим за Україну та помолилися за невинно убієнних та репресованих.

Згідно з Указом Президента України №431/2007 від 21травня 2007 року щороку в третю неділю травня по всій Україні проводяться різноманітні заходи, присвячені пам’яті про ці страшні події.

Як відомо 2 червня 1937 було прийнято постанову Політбюро ЦК ВКП (б) ПБ-51/94 «Про антирадянські елементи», відповідно до якого 5 серпня 1937 вийшов наказ НКВС СРСР № 0044, який поклав початок масових репресій.

Вже до середини листопада 1938 року без суду було винесено 681692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 млн. людей було відправлено в табори.

Детальніше...

ДОРОГІ НАШІ МАМИ, БАБУСІ, БЕРЕГИНІ!

У другу травневу неділю ми з великою вдячністю вшановуємо Матір у її триєдиному єстві. Уклінно дякуємо і просимо захисту в Матері Божої, нашої небесної покровительки, яка завжди пам’ятає про дітей своїх і молиться за нас.

Детальніше...

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання