Рівненське обласне об᾿єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Основна мета діяльності «Просвіти» – утвердження української національної ідеї, державної української мови, розвиток нашої культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу.

 

28-РІЧНИЦЯ СТОРЕННЯ НАРОДНОГО РУХУ УКРАЇНИ

8 вересня  2017 року о 16.00 у Рівненському обласному  краєзнавчому музеї відбудеться Вечір вшанування борців за незалежність України, присвячений 28-річниці сторення Народного Руху України.

Детальніше...

МИНАЄ ТРЕТЯ РІЧНИЦЯ ВИХОДУ УКРАЇНСЬКИХ БІЙЦІВ З "ІЛОВАЙСЬКОГО КОТЛА"

Батальйони українських бійців намагалися взяти Іловайськ під свій контроль два з половиною тижні, однак їм це так і не вдалося.

Детальніше...

1 ВЕРЕСНЯ 2017 РОКУ – 80-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ОЛЕКСАНДРА ВОЛОЩУКА

Олександр Волощук відома людина на Рівненщині: рухівець, активіст «Просвіти», борець за незалежність України. Просвітянську діяльність розпочав 19 листопада 1988 р. участю в роботі установчих зборів зі створення Рівненського міського осередку Товариства української мови, збирав підписи за надання українській мові статусу державної. Один із засновників осередків ТУМу та НРУ в інституті «Рівнеагропроект» (1989 р.). Автор упровадження в інституті перших проектних матеріалів українською мовою, створив рукопис російсько-українського словника з будівельної термінології. Автор звернення до Комісії законодавчих передбачень Верховної Ради УРСР стосовно змін до проекту Закону «Про мови». Один із засновників недільної школи «Просвіта» у Рівному, викладач курсу «Загальної церковної історії», лектор Народного університету «Просвіта», з 2001 р. його ректор. Член ради Рівненського відділення громадського об'єднання ветеранів, заступник голови Рівненського відділення Всеукраїнського об'єднання «Україні – Помісну Українську Православну Церкву». З 2005 р. заступник голови правління РОО ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка. Дослідник голодоморів, автор книги «Голодомор 1932-1933 рр. в Україні», публікацій в місцевій пресі з питань церковно-державних відносин, історії та культури України. Почесний член Товариства «Просвіта».

Детальніше...

ФЕСТИВАЛЬ "З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ"

З ініціативи міської Просвіти (голова К.Сичик) та підтримки управління освіти і навчальних закладів Рівного 24 серпня 2017 року в самому серці Рівного, на майдані Незалежності, вдруге відбувся фестиваль хорових колективів "З Україною в серці".

Детальніше...

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання