Рівненське обласне об᾿єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Основна мета діяльності «Просвіти» – утвердження української національної ідеї, державної української мови, розвиток нашої культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу.

 

РІВНЕНЩИНА ВІДЗНАЧИЛА 30-РІЧЧЯ НАРОДНОГО РУХУ УКРАЇНИ

 

Народний Рух України за перебудову був створений у місті Рівному на основі Товариства шанувальників української мови, яке засноване роком раніше, у 1988 році. Всі члени Товариства вступили до лав НРУ розуміючи: ця організація стане більш масовою, дієвою, такою, що активно боротиметься за мову, відродження національної символіки ,за вихід України зі складу СРСР.І дійсно, Рух почав швидко поповнюватись людьми не байдужими, активними, сміливими, патріотично налаштованими. Лідерами Народного Руху на Рівненщині були: Василь Червоній, Микола Поровський, Олекса Новак, Борис Степанишин, Іван Дем’янюк, Микола Вельгус. Народний Рух України виконав свою історичну роль: українській мові було надано статус державної, національна символіка (синьо-жовтий прапор, тризуб, гімн «Ще не вмерла України») стала державною символікою, а головне – Україна здобула незалежність.

Детальніше...

Вчергове у парку Просвіти на мікрорайоні "Північний" у Рівному відбулося свято, приурочене утворенню товариства "Просвіта".


У дні, коли українці святкують День миру та свято Різдва Пресвятої Богородиці, є ще одне важливе для рівнян свято - День "Просвіти", однієї з найдавніших та найдієвіших громадських організацій. Цьогоріч День "Просвіти" відбувся 22 вересня (вже традиційно) у парку "Просвіти", що в районі "Північний" міста Рівного. До святкового дійства мали змогу долучитись як запрошені виконавці та колективи, так і присутні на святі діти й дорослі.

Детальніше...

ВИГНАНІ З БАТЬКІВЩИНИ

 

Вперше на державному рівні вшанували 75-ті роковини початку депортації українців з їхніх етнічних земель у 1944—1951 роках

Разом зі згорьованими тугою за малою батьківщиною українцями стою біля пам’ятного хреста жертвам голодоморів і політичних репресій на алеї Небесної Сотні у Києві, й одна за одною слухаю трагічні долі їхніх родин. Ось вона, жива колективна пам’ять, у яку, наче пазли, складаються ті долі. Її воістину золота нитка не порвалася під могутнім пресом радянщини, а вплелася в новітню історію незалежної України. І її звідти вже не вирвати! Бо хіба могли подумати батьки холмщаків і лемків, забужанців і бойків, які мовчали довгих пів століття, що їхні діти на повен голос говоритимуть (ні, просто кричатимуть!) про ту велику кривду в центрі нашої столиці? Та ще й так, щоб почули не лише Печерські пагорби, а й увесь світ! Адже в ньому так багато нашого, українського цвіту.

Детальніше...

ДО 75-РІЧЧЯ ВІД ПОЧАТКУ ДЕПОРТАЦІЇ ЕТНІЧНИХ УКРАЇНЦІВ

10 вересня 2019 року у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Емігранти з чужої волі» з нагоди 75-річчя від початку депортації етнічних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини.

На виставці представлені особисті речі, документи та фотографії родин примусово переселених українців (Долганських, Пацул, Парухів, Кудель, Войтовичів, Черніїв, Дмитроців, Тильчиків, Матвійчуків, Середи, Внуків, Миколайчуків, Стрихарчуків, Царанюків, Семчуків, Місюків, Шевелицьких, Адамчуків, Пушиків, Сайїв, Бордзанів, Гнатюків), матеріали з Державного архіву Рівненської області та Рівненської міської організації товариства «Холмщина». Над створення виставки працювали відділ нової та новітньої і сектор етнографії Рівненського краєзнавчого музею.

Детальніше...

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання