Рівненське обласне об᾿єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Основна мета діяльності «Просвіти» – утвердження української національної ідеї, державної української мови, розвиток нашої культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу.

 

Визначено "Кращі книги Рівненщини" 2015 року

 

Визначено "Кращі книги Рівненщини" 2015 року

http://libr.rv.ua/ua/news/2747/

Відео телеканалу РТБ:  https://www.youtube.com/watch?v=mU0H5MChd5Y

Додаткову відзнаку отримала Ірина Барабаш за книгу «Денники матері» від Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка, яку вручив його голова  Іван Вєтров.

 

 

 

 

 

 

 

Визначено переможців Всеукраїнського конкурсу художньо-документальних відеороликів «Чорно-біле кіно»

 

Визначено переможців Всеукраїнського конкурсу художньо-документальних відеороликів «Чорно-біле кіно», який організований Анатолієм Жуковським за підтримки Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України та Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Нагадаємо, конкурс проводився з метою профілактики вживання наркотичних речовин, алкоголю та тютюнопаління серед підлітків та молоді навчальних закладів. Результати конкурсу за посиланням: http://black-white.tv/peremozhtsiv-konkursu-chorno-bile-kino-viznacheno/

 

 

Вручення медалі «Будівничий України» Наталії Сосюк за вагомий особистий внесок у справу українського національного відродження

Голова Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка Іван Вєтров вручив медаль «Будівничий України» Наталії Сосюк за вагомий особистий внесок у справу українського національного відродження, розбудову та зміцнення Української держави. Пані Наталія –  активна просвітянка, учитель-філолог, залюблена у рідне Слово і Пісню, красу і велич рідного краю. Десять років є членом правління обласної Просвіти, директором Рівненського обласного ліцею. Маючи загострене відчуття патріотизму та національної свідомості, виховує у дітей віддане служіння національній ідеї, Богові, людям. Заслужений вчитель України, у 2015 році нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

Наталія Володимирівна – член творчої групи з підготовки та випуску методичних посібників для вчителів-філологів: "Науково-методичний матеріал для вивчення творчості неокласиків", "Творчість поетів "Празької школи", написала передмову до хрестоматії "Письменники Рівненщини – дітям", є постійною учасницею літературно-мистецьких передач обласного радіо, телебачення, авторка поетичної збірки "В огромі неба" та готує до видання другу – "В огромі душі".

Її вихованці неодноразово ставали призерами Всеукраїнського конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Життєві кредо: "Що не віддав, то все пропало, а що віддав – то все твоє", "Хочеш мати середину, бери вершину" (Гр. Сковорода).


 

Щорічне вшанування пам'яті воїнів УПА, що загинули в бою під Гурбами

 

Вчергове цьогоріч на третій день Паски тисячі краян вшанували пам'ять воїнів УПА, що загинули в бою під Гурбами. Молебень провели святі отці Української православної церкви Київського патріархату на чолі з  Архиєпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном.

Квіти до Пантеону Слави поклали керівники обласної та районної влади, депутати, представники громадських організацій.

90-річний ветеран національно-визвольних змагань, голова Рівненської обласної організації "Братства вояків УПА" ім. Р.Шухевича Василь Кирилюк, який був учасником запеклої битви 1944 року в урочищі Гурби, пригадує, що ні танки, ні важка артилерія не змусили вояків УПА капітулювати.

І він, і колишній воїн УПА Микола Качановський, в якого у цьому бою загинули два рідних брати й сестра, щороку приїжджають на Гурби пом'янути полеглих побратимів.

Як під час подій тих років, так  і тепер у боротьбі на сході України наші вояки  продемонстрували усьому світові справжній патріотизм, любов до рідної землі, згуртованість української нації.

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання