Рівненське обласне об᾿єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Основна мета діяльності «Просвіти» – утвердження української національної ідеї, державної української мови, розвиток нашої культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу.

 

Твій сучасник: «Ми йшли не за нагородами»

У теперішній час, коли на сході держави тривають бойові дії, кожен з нас відчуває причетність до Дня захисника України. Та, вочевидь, найбільше це свято стосується тих, хто подався добровольцем захищати східний рубіж. Серед них і Юрій КОБИЛІНСЬКИЙ, який відслужив рік і два місяці в Дніпропетровській області під час першої, другої та третьої хвиль мобілізації в батальйоні «Горинь».

Детальніше...

З Різдвом Христовим та Новим роком!

Шановні просвітяни славної Рівненщини! Правління Рівненського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка віншує вас із прийдешніми святами – Різдвом Христовим та Новим роком!

Детальніше...

У номері 2017-51 незалежної україномовної газети в Чикаго (США) "ЧАС І ПОДІЇ" від 21 грудня 2017 року вийшла стаття про 100-літній ювілей Рівненської "Просвіти"

Детальніше...

20 грудня 2017 року в органному залі м. Рівного відбувся хоровий концерт, присвячений 140 літтю від дня народження М. Леонтовича та 250 ліття від дня народження А. Веделя

У творчому доробку Миколи Лентотовича понад 150 музикальних творів. Серед них такі відомі, як “Дударик”, “Пряля”, “Козака несуть”. А також «Щедрик», яким композитор прославив Україну на весь світ.

Не менш геніального Артемія Веделя, у творчості якого перважно духовні концерти, символізує цілу епоху – «золоту добу» в історії українського мистецтва.

Детальніше...

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання