Рівненське обласне об᾿єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Основна мета діяльності «Просвіти» – утвердження української національної ідеї, державної української мови, розвиток нашої культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу.

 

“ПЕРЛО МНОГОЦІННЕ”

07 листопада 2019 року о 12 годині у світлиці Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки (м. Рівне, майдан Короленка, 6) відбудеться нагородження переможців щорічного обласного літературного конкурсу “Перло многоцінне”, приуроченого до Дня української писемності і мови.

ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОБОТИ ЖУРІ ВИЗНАНО ПЕРЕМОЖЦЯМИ:

Детальніше...

19-Й ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДИКТАНТ ЄДНОСТІ НА УКРАЇНСЬКОМУ РАДІО ПРОВЕДУТЬ ЗА НОВИМИ ПРАВИЛАМИ І НОВИМ ПРАВОПИСОМ

 

До Дня української писемності та мови Українське радіо проводить щорічну акцію "Всеукраїнський радіодиктант національної єдності". Початок акції — 8 листопада 2019 р. об 11:00. Місце проведення — Національна бібліотека ім.В.Вернадського.

Об 11:20 у прямому ефірі з радіостудії на Хрещатику, 26 читатиме диктант відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко, який складає текст диктанту останні 13 років. Цього року автор внесе у текст кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису.

У читальній залі Національної бібліотеки ім.В.Вернадського писатимуть диктант запрошені гості — політики, селебріті, журналісти.

Детальніше...

АРХІЄПИСКОПА РІВНЕНСЬКОГО І ОСТРОЗЬКОГО ІЛАРІОНА ПРИЗНАЧИЛИ ЗАСТУПНИКОМ ГОЛОВИ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ КАНОНІЗАЦІЇ СВЯТИХ

28 жовтня 2019 року, на засіданні Священного Синоду Православної Церкви України, було Утворено Синодальну Комісію з питань канонізації святих.

Головою вищевказаної Комісії призначено митрополита Вінницького і Барського Симеона. Заступниками голови – архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона та єпископа Рівненського і Сарненського Гавриїла.

За повідомленням Рівненської єпархії УПЦ.

НАДІЯ СВИЩЕВСЬКА – ВАРТОВА УКРАЇНСЬКОГО СЛОВА

 

Сарненщина – особливий край, адже тут проживають люди наділені талантом в усіх сферах життя. Проте мистецтво одне із пріоритетів усього, яке для багатьох стало сенсом усього буття. Не виключенням письменництво стало й для доньки поліського краю Надії Свищевської, що присвятила себе слову, народженого із найвіддаленіших куточків глибини душі. Поетесу знає, поважає і любить за особливий талант нинішнє покоління, теж саме буде і в майбутньому, адже її словесний дар залишить пам'ять у мистецькій історії краю на довгі й незабутні роки.

Детальніше...

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання