Рівненське обласне об᾿єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Основна мета діяльності «Просвіти» – утвердження української національної ідеї, державної української мови, розвиток нашої культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу.

 

ЙОСИП ПАЦУЛА – ПАТРІОТ, ПРОСВІТЯНИН, ПЕДАГОГ, ІСТОРИК, КРАЄЗНАВЕЦЬ

 

15 травня 2019 року в Рівненському кооперативному коледжі відбулася презентація документального фільму «Вибраний з тисячки. Йосип Пацула». Це стрічка про науковця (Йосип Пацула (1935-2004), історика за покликанням, просвітянина і справжнього громадянина, яким по праву може гордитися волинська земля. Перегляд і обговорення фільму (було видно неупередженим поглядом) викликав не лише великий інтерес, але й глибокі емоції. Багато хто знав, пам’ятав і читав статті Йосипа Михайловича в газеті «Волинь», у блозі «В пам'ять про тата», що веде його дочка http://patsula.blogspot.com/ , знайомий з книгою «Волинь – мій біль, моя надія» («Азалія», 2004, упорядник Євен Шморгун).

Детальніше...

ВОЛОДИМИРЕЦЬКА ПРОСВІТА ДОЛУЧИЛАСЯ ДО ВІДЗНАЧЕННЯ 73-ОЇ РІЧНИЦІ КОЛКІВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ

Детальніше

ПРО МИКОЛУ ЛИСЕНКА В ПОВОЛЖІ

Не зважаючи на певні складнощі, культурно-просвітницька робота в українських організаціях Росії триває. За останні півроку (кінець 2018 - початок 2019) Нижнєкамською національно-культурною автономією «Вербиченька» в різних містах Поволжя було проведено шість літературно-музичних вечорів, присвячених видатному українському музиканту й композитору Миколі Віталійовичу Лисенку, постать якого в українській музичній культурі займає таке ж місце, як Шевченко в літературі. Його ім'я може бути вписано в історію вже за те, що саме його музична редакція оперети «Наталка-Полтавка» визнана класичною. 
Зустрічі були проведені товариством «Вербиченька», із залученням до участі місцевих громад Нижнєкамська, Казані, Зеленодольська, Дімітровграда (Ульянівська область), Іжевська (Республіка Удмуртія), Йошкар-Оли (Республіка Марій-Ел). Кожна зустріч мала свої особливості, і не повторювала попередні. Головне – люди почули, поповнили, чи збагатили свої знання про українську культуру та її видатних представників. 
Лисенко - піаніст-віртуоз, невтомний пропагандист української музичної культури цілком заслужив, щоб його згадували і через 107 років після смерті.

Детальніше...

КНИГА РОКУ РІВНЕНЩИНИ 2019 РОКУ «ПРОСВІТЯНСЬКЕ СТОЛІТТЯ РІВНЕНЩИНИ»

За рішенням журі конкурсу було відзначено грамотою від Рівненської обласного відділення Української бібліотечної асоціації обласне об‘єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка за видання «Просвітянське століття Рівненщини». Упорядники: Іван Вєтров та Зоя Дідич.

Детальніше...

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання