Рівненське обласне об᾿єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Основна мета діяльності «Просвіти» – утвердження української національної ідеї, державної української мови, розвиток нашої культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу.

 

«Просвіта - невгасимий смолоскип українців»

11 грудня у Рівненській міській бібліотеці (мікрорайон Ювілейний) відбулась зустріч «Просвіта - невгасимий смолоскип українців».

На захід були запрошені члени ради Рівненського міського об’єднання товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка - Борейко Михайло Семенович, Гладунова Євгенія Михайлівна та відповідальний секретар обласного об’єднання товариства «Просвіта» Косарєва Мирослава Йосипівна,які у своїх виступах наголошували на те, щоб молоде покоління шанобливо ставилось до української мови, закликали молодь не бути байдужими до долі своєї рідної країни, адже лише так можна мати справжнє національне майбутнє.

Детальніше...

«ПРОСВІТІ» — 150 РОКІВ: НАЙВІДОМІШЕ УКРАЇНСЬКЕ ТОВАРИСТВО ВІДЗНАЧАЄ ЮВІЛЕЙ

Восьмого грудня Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка відзначатиме свій 150-річний ювілей. Урочистості пройдуть у Львові, де й зароджувалося свого часу товариство.

Голова «Просвіти» Павло Мовчан — український громадський діяч, журналіст і політик, поет, перекладач, сценарист, заслужений діяч мистецтв України — розповів «УМ», із чого все починалося, хто був ініціатором створення товариства, якою була його мета. Поділився Павло Михайлович й теперішніми проблемами «Просвіти»: чим займаються та як виживають.

Детальніше...

ПРО ЗАВДАННЯ «ПРОСВІТИ» З ПАВЛОМ МОВЧАНОМ

 

До 150-річчя товариства "Просвіта" («Голос України» 08.12.2018, № 235)

«Ми — один із центрів формування державницького потенціалу»

Понад мільйон примірників *Кобзаря», радіопрограми «Логос», «Срібна пора», «Вчімося розмовляти українською мовою»відомого мовознавця Івана Ющука, тисячі конференцій, виставок і презентацій, фронтові бібліотечки, багатосерійні документальні та художньо-ігрові фільми про українську історію і духовність, курси рідної мови -такий внесок ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка, що цимu днями відзначає 150-річчя з дня свого заснування, у розвиток українського національного руху та становлення української державності. З часу свого виникнення у Львові у 1868-му як противаги антиукраїнським колонізаторським та москвофільським течіям «Просвіта» розпочала активну культурно-просвітницьку діяльність, спрямовану на піднесення освіченості народу, котрий перебував у ярмі сусідніх імперій. Але «Просвіта» не тільки минуле, а й сьогодення. Про завдання, які стоять перед громадським об'єднанням, ми говоримо з головою ВУТ «Просвіта» Павлом Мовчаном.

 

Детальніше...

Шановні побратими та посестри ПРОСВІТЯНИ!

У світлі прийдешнього Новоріччя та Різдва Христового прийміть найщиріші вітання із знаковим та особливо важливим для кожного українця-патріота святом – 150-річчям Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка!

Детальніше...

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання