Рівненське обласне об᾿єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Основна мета діяльності «Просвіти» – утвердження української національної ідеї, державної української мови, розвиток нашої культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу.

 

СХИЛІМО ГОЛОВИ, ВШАНУЙМО!

 

«Де б ви не були, скрізь є ваші могили.

На граніті Тризуб на весь світ засіяв.

О, який маю жаль, що не всі ви дожили

До тих днів, коли світ Україну пізнав.

Ще дорога важка, в’яне листя калини,

В сивині ваших літ затаїлась зима,

О, УПА, вояки, курінні і старшини,

Україна вас серцем своїм обняла».

Такі слова викарбувані на звороті пам’ятного знака, встановленого на могилі вояків Української Повстанської Армії в Урочищі Каліжари, які в 1944 році дали бій окупантам і героїчно загинули, виборюючи незалежність нашої України.

Детальніше...

ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ БОРИСУ ВОЗНИЦЬКОМУ

3 жовтня 2019 року у Рівненському краєзнавчому музеї за сприяння Благодійного фонду ім. Б. Возницького (м. Львів), Рівненської обласної організації Національної спілки художників України відбувся круглий стіл «Борис Григорович Возницький та Іоан Георгій Пінзель», присвячений науковій діяльності уродженця Рівненщини, довголітнього директора Львівської Національної галереї мистецтв, Героя України Бориса Возницького на ниві відкриття, вивчення та популяризації доробків одного з найвідоміших європейських скульпторів ХVІІІ століття.

На круглому столі виступили: Олександра Лісаковська, Катерина Кулішова (засновники БФ ім. Б. Возницького), Петро Подолець, Оксана Пайцер та її учень Олександр, Надія Стоколос, Юрій Нагулко.

Детальніше...

РІВНЕНЩИНА ВІДЗНАЧИЛА 30-РІЧЧЯ НАРОДНОГО РУХУ УКРАЇНИ

 

Народний Рух України за перебудову був створений у місті Рівному на основі Товариства шанувальників української мови, яке засноване роком раніше, у 1988 році. Всі члени Товариства вступили до лав НРУ розуміючи: ця організація стане більш масовою, дієвою, такою, що активно боротиметься за мову, відродження національної символіки ,за вихід України зі складу СРСР.І дійсно, Рух почав швидко поповнюватись людьми не байдужими, активними, сміливими, патріотично налаштованими. Лідерами Народного Руху на Рівненщині були: Василь Червоній, Микола Поровський, Олекса Новак, Борис Степанишин, Іван Дем’янюк, Микола Вельгус. Народний Рух України виконав свою історичну роль: українській мові було надано статус державної, національна символіка (синьо-жовтий прапор, тризуб, гімн «Ще не вмерла України») стала державною символікою, а головне – Україна здобула незалежність.

Детальніше...

Вчергове у парку Просвіти на мікрорайоні "Північний" у Рівному відбулося свято, приурочене утворенню товариства "Просвіта".


У дні, коли українці святкують День миру та свято Різдва Пресвятої Богородиці, є ще одне важливе для рівнян свято - День "Просвіти", однієї з найдавніших та найдієвіших громадських організацій. Цьогоріч День "Просвіти" відбувся 22 вересня (вже традиційно) у парку "Просвіти", що в районі "Північний" міста Рівного. До святкового дійства мали змогу долучитись як запрошені виконавці та колективи, так і присутні на святі діти й дорослі.

Детальніше...

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання