Рівненське обласне об᾿єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Основна мета діяльності «Просвіти» – утвердження української національної ідеї, державної української мови, розвиток нашої культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу.

 

ВИГНАНІ З БАТЬКІВЩИНИ

 

Вперше на державному рівні вшанували 75-ті роковини початку депортації українців з їхніх етнічних земель у 1944—1951 роках

Разом зі згорьованими тугою за малою батьківщиною українцями стою біля пам’ятного хреста жертвам голодоморів і політичних репресій на алеї Небесної Сотні у Києві, й одна за одною слухаю трагічні долі їхніх родин. Ось вона, жива колективна пам’ять, у яку, наче пазли, складаються ті долі. Її воістину золота нитка не порвалася під могутнім пресом радянщини, а вплелася в новітню історію незалежної України. І її звідти вже не вирвати! Бо хіба могли подумати батьки холмщаків і лемків, забужанців і бойків, які мовчали довгих пів століття, що їхні діти на повен голос говоритимуть (ні, просто кричатимуть!) про ту велику кривду в центрі нашої столиці? Та ще й так, щоб почули не лише Печерські пагорби, а й увесь світ! Адже в ньому так багато нашого, українського цвіту.

Детальніше...

ДО 75-РІЧЧЯ ВІД ПОЧАТКУ ДЕПОРТАЦІЇ ЕТНІЧНИХ УКРАЇНЦІВ

10 вересня 2019 року у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Емігранти з чужої волі» з нагоди 75-річчя від початку депортації етнічних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини.

На виставці представлені особисті речі, документи та фотографії родин примусово переселених українців (Долганських, Пацул, Парухів, Кудель, Войтовичів, Черніїв, Дмитроців, Тильчиків, Матвійчуків, Середи, Внуків, Миколайчуків, Стрихарчуків, Царанюків, Семчуків, Місюків, Шевелицьких, Адамчуків, Пушиків, Сайїв, Бордзанів, Гнатюків), матеріали з Державного архіву Рівненської області та Рівненської міської організації товариства «Холмщина». Над створення виставки працювали відділ нової та новітньої і сектор етнографії Рівненського краєзнавчого музею.

Детальніше...

Українська громада південно-західної Флориди з осередком у Норт-Порті у п’ятницю, 23 серпня, гідно відзначила 28-му річницю Незалежності України.

Вранці члени громади з ветеранами в уніформах та членами міської ради Норт-Порту – віцепрезидентом Debbie McDowell та Jill Luke – розпочали святкування перед будинком міської ради Норт-Порту підняттям американського та українського прапорів під звуки державних гімнів Америки та України.

Детальніше...

Із Днем Державного Прапора України! З Днем Незалежності України!

Українська національна символіка – синьо-жовтий Державний Прапор України, Державний Герб – Тризуб та Державний Гімн «Ще не вмерла України…», а також наша рідна українська мова є генетичним кодом нації, тим, що ідентифікує нас як народ з-поміж тисяч народів світу.

Ми пишаємося тим, що історія синьо-жовтого прапора та Тризуба сягає часів князя Володимира Великого. Упродовж історії Українського Визвольного Руху наші національні святині стали символами боротьби за Свободу і державну незалежність. Український національний прапор майорів у руках Січових Стрільців, героїв Крут, вояків УПА, героїв Небесної Сотні. Сьогодні він надихає наших захисників, що захищають українську землю від російських найманців на Сході України.

Указом Президента України Леоніда Кучми від 2004 року встановлено День Державного Прапора України, який відзначається 23 серпня кожного року.

Детальніше...

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання