Рівненське обласне об᾿єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Основна мета діяльності «Просвіти» – утвердження української національної ідеї, державної української мови, розвиток нашої культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу.

 

Дорогі краяни, миряни!

 

Ми живемо з вами в доленосний для України історичний період, період відновлення, відродження Української Православної Церкви.

Українська Православна Церква від Хрещення Руси-України в 988 р. була Митрополією Константинопольського Патріархату. На час, коли відбувалося Хрещення Руси-України у Святу Православну віру, московитів як етносу ще взагалі не існувало (етнічний субстрат сучасних росіян формувався лише у ХІ-ХІІ ст.). А перша згадка про Москву датована 1147 р. Юрисдикція Київської митрополії поширювалися на всі землі, які перебували під владою великих київських князів. А відтак Українська Церква є материнською для всіх Церков, які могли виникнути на теренах колишньої Київської митрополії.

Детальніше...

На сповідь до Тараса

 

Рівненська обласна Просвіта з нагоди Дня української писемності та мови за підсумками конкурсу “Перло многоцінне” преміювала переможців поїздкою до Канева.

Започаткований у 1994 році Рівненською Просвітою, Спілкою письменників та Рівненським обласним управлінням освіти літературний конкурс “Перло многоцінне” запозичив назву у Кирила Ставровецького, відомого українського письменника та вченого, просвітителя і видавця ХVІ-ХVІІ століть, уродженця Млинівщини, автора збірника повчань і віршів “Перло многоцінне”.

Детальніше...

КОНКУРС «ПОЛІСЬКІ ПЕРЕСМІШНИКИ»

 

18 жовтня 2018 року відбувся огляд-конкурс читців-гумористів серед учнів загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладів «Поліські пересмішники».

У конкурсі, який традиційно проходить у ошатній залі ВПУ-1 м. Рівного взяли участь 54 учасники зі всіх куточків області.

Детальніше...

МІТИНГ-РЕКВІЄМ В УРОЧИЩІ ВИДУМКА

 

15 жовтня 2018 року в урочищі Видумка  відбувся мітинг-реквієм,  на якому вшанували пам’ять загиблих тут українців-волинян. За свідченням  істориків, у 1943-1944 роках на цьому місці німці розстріляли більше трьох тисяч рівнян, котрих підозрювали в прихильності до ОУН-УПА, та просто в'язнів рівненської тюрми – священиків, вчителів, лікарів, викладачів гімназій, мирних жителів міста.

Детальніше...

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання