8 листопада 2016 року в м. Києві відбулась сесія Головної ради ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка. З усієї України з’їхалися голови обласних просвітянських  об’єднань з метою обговорити низку нагальних питань.

Із вітальним словом до делегатів звернувся Почесний голова ВУТ «Просвіта», Герой України, поет Дмитро Павличко. Він висловив занепокоєння з приводу байдужого ставлення влади до українського книговидавництва, засилля російської мови у ЗМІ, закликав просвітян України підтримати всеукраїнську газету «Слово «Просвіти». У зв’язку з агресією РФ наголосив на необхідності роз’яснювати співвітчизникам  необхідність вступу до НАТО. «Ми, просвітяни, не маємо права відпочивати, тому що іде війна», - завершив свій виступ Д. Павличко.

На сесії обговорено питання про внесення змін до Статуту товариства у зв’язку з прийняттям Закону про об’єднання громадян. Голова ВУТ «Просвіта»  П. Мовчан у своєму виступі зосередив увагу на гуманітарних аспектах загальнонаціональної безпеки, закликав просвітян України підтримати «Звернення до Верховної  Ради про скасування Закону України «Про засади державної мовної політики України» та внесення змін до статті 7. Мови освіти проекту Закону Про освіту».

Голова Івано-Франківського обласного об’єднання  наголосив на необхідності модернізувати товариство «Просвіта», залучити молодь, розширювати та актуалізовувати напрямки роботи.

На сесії було прийнято Ухвалу в якій учасники звернулись до Президента України з вимогою вжити відповідних заходів, які передбачатимуть запровадження кардинально іншої моделі державного управління інформаційною сферою, яка врахує безпекову складову, та розробку національної комплексної програми гуманітарного розвитку,в якій інформаційній сфері відводилася б визначальна роль як засобу формування світоглядних позицій та збереження традиційних моральних імперативів і художньо-естетичних ідеалів.

У зверненні до ВР України є вимога негайного скасування дискримінаційного по відношенню до корінного населення держави ліквідування антиконституційного закону «Про засади мовної політики в Україні»  з наступним прийняттям закону України  «Про українську мову як державну» відповідно до 10 статті Конституції України.

В Ухвалі сесії є декілька вимог до Кабінету Міністрів України. Серед них:

- відновити фінансування довгострокової програми розвитку української мови;

- фінансово забезпечити реалізацію проекту «Героїчне минуле України:від Святослава до Небесної сотні»,приступивши до виготовлення відповідних серіалів документально - просвітницьких фільмів;

- налагодити широкоформатний випуск «Бібліотека воїна АТО» книг, брошур,які прилучать  до освоєння тієї історичної правди українських історичних публіцистів, письменників, до осягнення правдивої історії про самих себе.

 

 

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання