портал книг
торрент
онлайн кино
игровой портал
все для компьютера
онлайн кино
День української писемності та мови для просвітян краю - свято особливе, адже одним з пріоритетних напрямів діяльності товариства є утвердження та розвиток української мови.
Цьогоріч святкування розпочалося з написання Всеукраїнського диктанту національної єдності в обласній універсальній науковій бібліотеці, до якого долучилися члени правління Просвіти разом із переможцями конкурсу «Перло многоцінне», всього понад 60 осіб. У вітальному слові голова РОО ВУТ «Просвіта» І. Вєтров наголосив, що головне у написанні диктанту не перевірка грамотності, а всеукраїнське єднання у підтримці і популяризації української мови.
Кульмінацією свята стало нагородження переможців обласного літературного конкурсу «Перло многоцінне», який щорічно проводиться Рівненським обласним об’єднанням Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Т.Шевченка спільно з управлінням освіти і науки облдержадміністрації до Дня української писемності та мови.
ВІДЕОСЮЖЕТ: Диктант. Перло многоцінне.
Назву конкурсу запозичено у Кирила Ставровецького, відомого українського письменника і вченого, просвітителя і видавця XVI-XVII століть, уродженця Млинівщини (Волинь), автора збірника повчань і віршів «Перло многоцінне». Мета конкурсу – сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання шанобливого ставлення до історії, культури і традицій українського народу.
Голова журі конкурсу, письменник Євген Шморгун зазначив, що конкурс виховує насамперед творчу особистість. На конкурс було надіслано понад півтори тисячі робіт від 308 учасників. Найактивнішу участь у конкурсі взяли учні та студенти, що навчаються у м. Рівному, Рокитнівському, Дубровицькому, Березнівському, Сарненському та Острозькому районах. Переможців конкурсу (а їх було 35) нагородили грамотами та книгами. Найбільше переможців виявилось з м. Рівного, Острозького та Рокитнівського районів.
Голова товариства Іван Вєтров висловив думку про те, що потрібно конкурс «Перло многоцінне» проводити спочатку на районному рівні, а кращі роботи надсилати на обласний. Висловив сподівання, що в наступному році до участі у творчому змаганні долучаться учні з Корецького, Гощанського, Володимирецького, Демидівського та Зарічненського районів. Після нагородження уся громада рушила з квітами, до пам’ятників Т. Шевченку та У. Самчуку, щоб вшанувати пам'ять великих українців, які своєю творчістю зробили неоціненний вклад у збереження та розвиток української мови.
В обласному краєзнавчому музеї на учасників свята чекала ще одна незвичайна подія: відкриття виставки вишитих портретів «Достойники Рівненщини в українському державотворенні» (спільний проект обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка та Тучинської школи-інтернату). Представляли портрети відповідальний секретар Рівненської єпархії, протоієрей УПЦ КП С. Лучанін; краєзнавці музею: О. Булига, А. Українець, І. Марчук, Г. Данильчук, Н. Кожушко, Л. Шахматова, І. Нагорна; від школи-інтернату – автор ідеї М. Мичак, голова облоб’єднання Просвіти І. Вєтров, письменник Є. Шморгун.
ВІДЕОСЮЖЕТ: Достойники Рівненщини.
Упродовж святкового дня гармонійно доповнювали просвітянські заходи учасники ансамблю Тучинської школи-інтернату «Чисте джерело».