День української писемності та мови для просвітян краю -  свято особливе, адже одним з пріоритетних напрямів діяльності товариства є утвердження та розвиток української мови.

Цьогоріч  святкування розпочалося з написання Всеукраїнського диктанту національної єдності в обласній універсальній науковій бібліотеці, до якого долучилися члени правління Просвіти разом із переможцями конкурсу «Перло многоцінне», всього понад 60 осіб. У вітальному слові голова РОО ВУТ «Просвіта»  І. Вєтров наголосив, що головне у написанні диктанту не перевірка грамотності, а всеукраїнське єднання у підтримці і популяризації української мови.

Кульмінацією свята стало нагородження переможців обласного літературного конкурсу «Перло многоцінне», який щорічно проводиться Рівненським обласним об’єднанням Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Т.Шевченка спільно з управлінням освіти і науки облдержадміністрації до Дня української писемності та мови.

ВІДЕОСЮЖЕТ: Диктант. Перло многоцінне.

Назву конкурсу запозичено у Кирила Ставровецького, відомого українського письменника і вченого, просвітителя і видавця XVI-XVII століть, уродженця Млинівщини (Волинь), автора збірника повчань і віршів «Перло многоцінне». Мета конкурсу – сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання шанобливого ставлення до історії, культури і традицій українського народу.

 

Голова журі конкурсу, письменник Євген Шморгун зазначив, що конкурс виховує насамперед творчу особистість. На конкурс було надіслано понад півтори тисячі робіт від 308 учасників. Найактивнішу участь у конкурсі взяли учні та студенти, що навчаються у м. Рівному,  Рокитнівському, Дубровицькому, Березнівському, Сарненському та Острозькому районах. Переможців конкурсу (а їх було 35) нагородили грамотами та книгами. Найбільше переможців виявилось з м. Рівного, Острозького та Рокитнівського районів.

Голова товариства Іван Вєтров висловив думку про те, що потрібно конкурс «Перло многоцінне» проводити спочатку на районному рівні, а кращі роботи надсилати на обласний. Висловив сподівання, що в наступному році до участі  у творчому змаганні долучаться учні з Корецького, Гощанського, Володимирецького,  Демидівського та Зарічненського районів. Після нагородження уся громада рушила з квітами, до пам’ятників Т. Шевченку та У. Самчуку, щоб вшанувати пам'ять великих українців, які своєю творчістю  зробили неоціненний вклад у збереження та розвиток української мови.

В обласному краєзнавчому музеї на учасників свята чекала ще одна незвичайна подія: відкриття виставки вишитих портретів «Достойники Рівненщини в українському державотворенні» (спільний проект обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка та Тучинської школи-інтернату). Представляли портрети відповідальний секретар Рівненської єпархії, протоієрей УПЦ КП С. Лучанін; краєзнавці музею: О. Булига, А. Українець, І. Марчук, Г. Данильчук, Н. Кожушко, Л. Шахматова, І. Нагорна; від школи-інтернату – автор ідеї М. Мичак, голова облоб’єднання Просвіти І. Вєтров, письменник Є. Шморгун.

ВІДЕОСЮЖЕТ: Достойники Рівненщини.

Упродовж  святкового дня гармонійно доповнювали просвітянські заходи учасники ансамблю Тучинської школи-інтернату «Чисте джерело».

 

 

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання