Шановна Ліліє Михайлівно!

Ми позитивно ставимося до політики Міністерства освіти і науки України щодо такого вкрай необхідного реформування освітянської галузі, яка за 25 років так і не зазнала суттєвих змін.

Концепцією «Нової української школи» визначено основні зміни, які очікують загальну середню освіту. У ній зокрема зазначено, що  нова школа «…створюється всією українською громадою в рамках широкого суспільного діалогу…», що «…освіта є ключовим елементом національної безпеки…», що «…маємо перетворити освіту на …джерело національної єдності…».

Зі всіх питань, які турбують учительську спільноту, науковців-словесників та громадськість у проектах змін особливо гостро звучить питання інтеграції предметів «українська література» та «зарубіжна література» у середній загальноосвітній школі.

Не слід все ж таки, враховуючи відкритість і прозоре обговорення реформування освіти в Україні, яке проводить галузеве міністерство,  подавати об’єднання двох літератур у двох годинах як уже визрілий і доконаний проект.

Сучасний стан і виклики громадянського становлення, ідеологічна небезпека, трагічні події на Сході України, у Криму не сприятимуть такій інтеграції.

У цьому випадку нам не слід поступатися власним досвідом в користь  досвіду інших країн, де така інтеграція відбувалася не в період військових конфліктів.

Ствердження національної ідентичності (абсолютно правильно задекларованої у «Концепції нової школи»)  й буде відбуватися саме через достатню кількість  програмового матеріалу української літератури. А в пізнанні розмаїття культурного вираження інших країн українським школярам якраз і допоможе унікальний курс «зарубіжної літератури».

У разі гострої потреби пропонуємо більш широке публічне обговорення із залученням авторитетних представників науково-методичної та вчительської спільнот різних областей України.

Просвітяни Рівненщини сподіваються на виважений та мудрий підхід усіх причетних до реформування освіти в Україні.

 

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання