18 листопада 2017 року у Києві відбувся X з’їзд Громадської організації «Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Двісті двадцять три делегати  прибули з усієї України  до Будинку учителя  на Володимирській вулиці, що поруч біля пам’ятника Михайлу Грушевському. В 1918 році у стінах цього будинку перебувала Центральна Рада – перший національний уряд України. Саме тут приймали доленосні Універсали, які проголошували суверенність нашої держави.

До складу делегації від Рівненщини входили: голова Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» Іван Вєтров, голова Рівненського міського об’єднання «Просвіта» Катерина Сичик, делегат установчого з’їзду Товариства української мови у 1989 Мирослава Косарєва, член правління Наталія Савчук, методист управління освіти з м. Вараша Людмила Грекова, письменниця з Костопільщини Зоя Дідич, журналіст, депутат міської ради Олександр Курсик.

Голова Товариства Павло Мовчан зачитав звіт Центрального правління за період з вересня 2013 року по листопад 2017 року. Поряд з успіхами у роботі товариства було названо проблеми, які залишаються актуальними: не прийнятий закон України «Про державну мову», не сформовано державну національну ідеологію, закриваються українські школи на Сході та в Криму, немає достатньої державної підтримки українського книгодрукування.

В обговоренні доповіді взяли участь: академік Володимир Філіпчук, Герой України Дмитро Павличко, голови обласних об’єднань: Микола Вовковецький (Івано-Франківськ), Ярослав Пітко (Львів), Микола Кульчинський (Полтава), Сергій Артюшенко (Запоріжжя), Микола Семистяга (Луганськ). Народний депутат кількох скликань Іван Заєць у своєму виступі висловив думку про те, що гуманітарна політика має бути україноцентричною, а просвітянська діяльність – наступальною.

Делегатами з’їзду було прийнято Звернення до Верховної ради України з вимогою прийняти закон України «Про державну мову» та розробити програми співпраці між регіонами України. Одноголосно підтримали делегати з’їзду пропозицію делегата від Рівненщини Олександра Курсика про пікетування Верховної Ради України з вимогою прийняти вищеназваний  Закон про мову у першому читанні.

На з’їзді було обрано Головну раду Товариства, у яку увійшли голови обласних об’єднань та Контрольно - ревізійну інспекцію.

Головою Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка на наступний термін обрано Павла Мовчана.Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання