06 березня 2018 року в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація виставки «Українська Повстанська Армія – відповідь нескореного народу», яка є спільним проектом Українського інституту національної пам’яті, Центру досліджень визвольного руху, Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» та Галузевого Державного архіву Служби безпеки України.

Запрошені на захід ознайомилися з унікальними фотографіями, розсекреченими документами, мапами та інфографікою, що передають атмосферу безкомпромісної боротьби повстанців проти нацистського та комуністичного тоталітарних режимів. Відомо, що УПА була єдиною армією в Другій світовій війні, створеною самими українцями.

Проект демонструє перебіг бойових дій між підрозділами УПА та частинами військ КНВД - МГБ, бої повстанців з нацистами, анатомію й методи дій  підпільної армії, показує ідеологічне протиборство між націоналістами – й комуністами з одного боку, та нацистськими загарбниками з іншого.

На відкритті виставки зі вступним словом виступив директор музею Олександр Булига. Він відмітив, що виставка висвітлює історію створення УПА, яка народилася на Волині і у її витоків стояли саме наші земляки. Виставку доповнюють матеріали з Управління у справах молоді та спорту   РОКМРівненської облдержадміністрації та Міністерства молоді і спорту України, що розповідають про життя та боротьбу Тараса Бульби-Боровця - командира партизанських відділів «Поліська Січ», УПА та УНРА в часи Другої світової війни. Виставка працюватиме на протязі місяця.

На заході були присутні студенти історичного факультету РДГУ та школярі Рівненської української гімназії.

 

06.03.18р.
Заввідділом науково-освітньої роботи  РОКМ – Т.Каук

 

 

 

 

 

 


Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання