Шановні побратими та посестри ПРОСВІТЯНИ!

У світлі прийдешнього Новоріччя та Різдва Христового прийміть найщиріші вітання із знаковим та особливо важливим для кожного українця-патріота святом – 150-річчям Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка!

Кажуть, у житті не буває випадковостей: напевне, не випадково Господь благословив нас саме в цей непростий час утвердження Української держави, час війни та протистояння відзначати 150-літній ювілей однієї з найактивніших та найвагоміших громадських організацій України. Історично склалося так, що у часи надскладних для українства випробувань просвітяни завжди були у вирі надважливих подій, стояли у витоків державності, відродження національної пам’яті, звичаїв і традицій рідної землі. Вони були і є  її пам’яттю, голосом, її совістю…

 

Сьогодні  Просвітянська місія набуває особливого відтінку й значення: не просто допомогти кожному українцю усвідомити свою ідентичність із нацією, народом, утвердити національні та духовні цінності, а й консолідувати сили на створення й утвердження єдиної помісної Православної Церкви; мобілізувати силу духу українського воїнства та мирян на боротьбу з запеклим агресором.

У цей непростий час на плечі «Просвіти» лягає відповідальність за формування молодого по-новому мислячого покоління українців, а отже відповідальність за те, яким буде майбутнє нашої Держави.

Бажаємо усім нам мудрості та рішучості в прийнятті доленосних для України рішень, єдності та послідовності в добрих справах, Господнього благословення на усіх просвітянських дорогах! Хай у Ваших родинних колах панує любов та взаєморозуміння, утверджуються сімейні та духовні цінності, панує сила Рідного Слова та глибокого Патріотизму! Проектуймо усе це на родинне коло рідної України, щоб під мирним небом з пам’яттю про минуле, з надією на майбутнє з вірою в Бога творити її Долю!

Слава Україні! Героям слава!

Правління Рівненського обласного об‘єднання «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання