ТВОРІМО УКРАЇНУ РАЗОМ!

«Просвіта» ім. Тараса Шевченка та оголосив рішення Всеукраїнського товариства про нагородження Миколи Вельгуса медаллю «Будівничий України».

Найбільш зворушливим моментом урочистостей стала пісня-композиція Святослава Вакарчука «Мить» в обробці художнього керівника капели бандуристів музичного училища РДГУ, заслуженого діяча мистецтв України Тетяни Свентах, яка стала дарунком для нагороджених.

Важливою умовою існування та розвитку організації є наявність умілого керівника, який стає ідейним натхненником, мудрим організатором усіх громадських ініціатив. У часи відродження «Просвіта» Рівного та Рівненщини мала саме таких натхненників. Серед них і Катерина Сичик, яка очолює Рівненське міське товариство «Просвіта» більше п’ятнадцяти років. Вона є ініціатором даного заходу та впевненим керманичом своїх однодумців.

– Рівненська «Просвіта» відсвяткувала своє 100-річчя та 30 річчя з часу відновлення і утворення ТУМ. Були зустрічі з людьми, які відроджували Просвіту в кінці 80-х – на початку 90-х років, їх відзначення і вшанування, відкриття пам’ятного знаку Просвіті в парку культури ім. Т. Шевченка, проведення культурологічно-просвітницьких заходів, патріотичних фестивалів і конкурсів, втілення молодіжних проектів, відзначення історичних дат та державних свят. На довгому шляху Рівненської «Просвіти» зроблено чимало, однак просвітницька діяльність ніколи не буває достатньою. На результат можна сподіватися тоді, коли кожен на своєму місці – просвітянин чи педагог, науковець чи пересічний українець – покладе у спільну духовну скарбницю бодай краплину своєї праці, випробувань, благополуччя, любові до людей, до землі, яка народила всіх нас, – наголосила у вітальному слові голова рівненської «Просвіти» Катерина Сичик. Вона урочисто вручила посвідчення «Почесного просвітянина», Подяки міського товариства «Просвіта» та Подяки Рівненської міської ради активним і відданим справі просвітянам.

Окрім вітань, для просвітян звучали пісні у виконанні дуету Міського будинку культури «Ярина» в складі Раїси Цапун та Ірини Кухарчук, активних рівненських просвітянок. А вірш «Ти думаєш – я стала на коліна», що декламувала Єлизавета Меркотан, учениця ЗОШ № 18, не залишив байдужим нікого.

Трагічні уроки історії переконують нас, що українська душа потрібна лише українському народові, що ніхто із «братніх» сусідів, які прагнуть господарювати на нашій землі, не дасть спокійно, природно розвиватися нашій Україні, нашій культурі. Важко святкувати, коли в країні війна. Коли кулі шматують родючі землі, засіваючи їх смертельними зернами. Коли серце стискається від болю, бо бачиш, як хоронять дітей, батьків, друзів. Але разом з болем приходить розуміння того, що нам потрібно пройти крізь випробування, щоб очиститися від облуди «братської любові».

Нашу душу порятує тільки наша незалежна, самостійна Українська Держава Не похитнеться мати Україна, бо є у неї рішуча й упевнена молодь, є просвітянський молодіжний рух, який продовжується сьогодні! Омолодження просвітянського руху – одна з важливих просвітянських місій. 30 січня 2009 року в Рівному було створено громадське об’єднання «Молода Просвіта», яку десять років поспіль очолює Людмила Грекул. У своєму виступі вона зауважила, – ми пишаємось, що є у складі такого потужного об’єднання, як Рівненська «Просвіта». На сьогодні, у кожному навчальному закладі міста створені молодіжні просвітянські осередки. Але скільки б складових патріотизму ми не називали, найважливішими є віра в себе, у рідний народ і вірність Батьківщині. «Той, хто не любить свою країну, нічого любити не може», – такі переконання має патріотично налаштована українська молодь. Саме вона втілює в життя просвітянські ідеї і достойно береже славу та честь тих, хто відстоював незалежність рідної землі в 1988-1991 роках, хто відстоює її на Сході України сьогодні. Ми беремо активну участь у заходах, які спрямовані на патріотичне виховання молоді, демонструємо єдність українців з дітьми-однолітками зі Сходу України, тим самим показуємо нашу підтримку в не легкий час війни і державотворення.

Молоді просвітяни - ведучі урочистостей на сцену запросили тих, хто стає до просвітянської справи разом із досвідченими побратимами та посестрами нині – патріотичне студентство Рівненського міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. С. Дем’янчука та молодих викладачів. Вони в супроводі просвітянки – наставниці Лілії Овдійчук, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри МЕГУ, здійснили флешмоб про участь молоді у важливих подіях для нашої країни сьогодні.

У день десятилітнього ювілею «Молодої Просвіти», всі учасники флешмобу були зараховані до лав просвітян, про що свідчать посвідчення і значки, які урочисто вручила їм Людмила Грекул.

Народитися людиною – то велике диво, залишитися Людиною – то велика праця. І в першу чергу – духовна! Усі просвітянські починання й дії відбуваються зі щирою вірою в Бога та надією на його милість і допомогу. Сьогодні наші спільні молитви й дії про мир, єдність і спокій у рідній Україні. Найзворушливіші слова, звернені до Господа у спільній молитві «За Україну, мир і спокій!» прозвучали з вуст маленьких дітей, вихованців закладу дошкільної освіти № 4, разом із присутніми в залі. Зала наповнилась словами «Боже, прийми нашу молитву за Україну, Мир і Спокій!», - і здавалось , що велике серце України стукає в ритм із серцями просвітян. Отож, не збиваймося з ритму, гуртуймося та творімо Україну разом!

Лариса ТКАЧ,

член ради Рівненського міського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка


Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання