ЙОСИП ПАЦУЛА – ПАТРІОТ, ПРОСВІТЯНИН, ПЕДАГОГ, ІСТОРИК, КРАЄЗНАВЕЦЬ

 

15 травня 2019 року в Рівненському кооперативному коледжі відбулася презентація документального фільму «Вибраний з тисячки. Йосип Пацула». Це стрічка про науковця (Йосип Пацула (1935-2004), історика за покликанням, просвітянина і справжнього громадянина, яким по праву може гордитися волинська земля. Перегляд і обговорення фільму (було видно неупередженим поглядом) викликав не лише великий інтерес, але й глибокі емоції. Багато хто знав, пам’ятав і читав статті Йосипа Михайловича в газеті «Волинь», у блозі «В пам'ять про тата», що веде його дочка http://patsula.blogspot.com/ , знайомий з книгою «Волинь – мій біль, моя надія» («Азалія», 2004, упорядник Євен Шморгун).

 

У ході обговорення виступили режисер фільму Андрій Смусь, автор ідеї Ольга Нестерчук, члени родини внучка Тетяна Ткачук і племінник Олександр Пацула, заступник голови обласної ради Олексій Бучинський, письменник і друг Й. Пацули Євген Шморгун, голова обласного об’єднання «Просвіта» Іван Ветров. 
Біля 200 чоловік відвідали цей захід – рідні родини Йосипа Пацули, просвітяни, знайомі, колеги, історики, автори фільму, представники влади і члени ВО «Свобода», які ініціювали виділення коштів на цей проект в обласній раді. Були присутні і студенти коледжу, які облишили смартфони і дуже уважно переглядали фільм та слухали виступи. Мабуть дана документальна стрічка, крім усього іншого, приклад справжнього виховного заходу, який варто наслідувати.
Дуже різних за віком, професіями, інтересами, поглядами об’єднала ця подія. Родинний фільм – це не просто сімейна мелодрама, а глибоко патріотичний та інформаційно насичений, динамічний, справді фаховий – це, по суті, розповідь про часточку історії України через персоналію.

Чому не «обраний із тисячі», а "вибраний з тисячки"? Бо так називала його мама.

Незабаром фільм транслюватиметься на місцевих каналах.

За згоди авторів товариство «Просвіта» розтиражує фільм для широкого перегляду.

Біографічні дані про Йосипа Пацулу:

https://uk.wikipedia.org/…/%D0%9F%D0%B0%D1%86%D1%83%D0%BB%D… 

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання