РІВНЕНЩИНА ВІДЗНАЧИЛА 30-РІЧЧЯ НАРОДНОГО РУХУ УКРАЇНИ

 

Народний Рух України за перебудову був створений у місті Рівному на основі Товариства шанувальників української мови, яке засноване роком раніше, у 1988 році. Всі члени Товариства вступили до лав НРУ розуміючи: ця організація стане більш масовою, дієвою, такою, що активно боротиметься за мову, відродження національної символіки ,за вихід України зі складу СРСР.І дійсно, Рух почав швидко поповнюватись людьми не байдужими, активними, сміливими, патріотично налаштованими. Лідерами Народного Руху на Рівненщині були: Василь Червоній, Микола Поровський, Олекса Новак, Борис Степанишин, Іван Дем’янюк, Микола Вельгус. Народний Рух України виконав свою історичну роль: українській мові було надано статус державної, національна символіка (синьо-жовтий прапор, тризуб, гімн «Ще не вмерла України») стала державною символікою, а головне – Україна здобула незалежність.

 

23 серпня 2019 року в Рівненському краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки «30 років Народному Руху України», де зібрані унікальні документи, світлини, книги та експонати, передані членами цієї організації. В той же день, коли Україна відзначала День державного прапора на майдані Незалежності нашого міста ветеран Руху Мирослава Косарєва передала прапор, який вперше був піднятий на Козацьких могилах у 1989 році, очільнику Молодого Руху Андрію Брегіну як символ боротьби за українську незалежність.

23 вересня 2019 року виконанням патріотичних пісень військовим оркестром на майдані Музики біля органного залу розпочались урочистості з нагоди 30-ї річниці з часу створення Народного Руху України. Свою майстерність демонстрували вихованці Школи бойового гопака, студенти МЕГУ ім. С. Демянчука. Звуки органу закликали на свято до ошатної зали Рівненської філармонії гостей, які приїхали з усіх куточків області. Із вітальним словом звернувся секретар Рівненської єпархії отець Сергій Лучанін, який відзначив важливу роль НРУ у становленні державності України та Української Православної Церкви.
Ветеранів-рухівців привітали на нагородили заступник голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, голова постійної комісії з гуманітарної політики обласної ради Алла Черній та секретар міської ради Петро Середюк. Серед нагороджених було чимало просвітян.
Із цікавістю сприйняли глядачі виступ одного із засновників Руху на Рівненщині Миколи Поровського. Він розповів про те, що незалежність України виборювалася у важкій боротьбі з комуністичним режимом і закінчилася перемогою завдяки єдності в рядах НРУ, зусиллям багатьох патріотів.

Бурхливими оплесками обдарували присутні виступи хору «Покрова» під орудою Володимира Іванника, тріо «Срібна терція», дуету «Дуліби», Леоніда Репети та інших виконавців. Особлива подяка директору філармонії Миколі Орешку за підготовку свята та патріотичну програму, яка припала до душі усім глядачам.

Після закінчення концерту колона з прапорами рушила до пам’ятника Тарасові Шевченку для покладання квітів. А завершилося святкування біля барельєфу В’ячеславу Чорноволу на вулиці його імені. Ветерани та молоді рухівці з глибокою вдячністю згадували Великого Патріота України і запевняли, що в ім’я його пам’яті докладуть усіх зусиль, щоб зберегти територіальну цілісність України. Завершився мітинг спільним виконанням Гімну України.

 

 

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання