«ПЕРЛО МНОГОЦІННЕ» – ДЖЕРЕЛО ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ

 

Рівненським обласним об'єднанням Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка в обласній науковій бібліотеці проведено урочистості з нагоди Дня української писемності та мови, у межах якого підбито підсумки обласного конкурсу «Перло многоцінне».

Були присутні письменники Рівненщини, учні, вчителі, батьки учнів-переможців, бібліотекарі, члени правління обласного товариства «Просвіта» та просвітяни області.

 

Із вітальним словом виступив голова обласного об’єднання Іван Вєтров, який зокрема наголосив: «Приємно бачити сталих учасників конкурсу, що є свідченням системної і валідної роботи журі, водночас, щорік збільшується географія учасників, що дає змогу відкрити нові таланти серед учнівської молоді. Радіємо багатогранній творчості юних письменників, та викликає велику печаль привід для написання творів на тематику російсько-української війни на сході України, яка гіркою біллю пронизує чи не кожні родину. Твори настільки глибокі за своїм змістом, що торкаються глибини душі кожного читача».

Євген Шморгун, голова журі конкурсу, письменник, член Національної спілки письменників України, як завжди, досить ретельно і критично проаналізував твори, подані на конкурс, відзначив кращі та оцінив ті, які не потрапили у переможний список. «Особливо, - наголосив письменник, - викликає задоволення те, що частина постійних учасників уже навчилися самовдосконалюватися і допрацьовувати твори, написані раніше, а ще велика вдячність наставникам із рівненських шкіл, Туменської школи Дубровицького району, літературних студій «Поетарх», «ЛітЕра» та інших, у яких налагоджена системна робота».

Переможців обласного літературного конкурсу «Перло многоцінне» нагороджено дипломами та книгами.

Мета цього конкурсу –– утвердження української національної ідеї, державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання шанобливого ставлення до історії, культури і традицій українського народу. Завдання ж його полягають у пошуку та підтримці талановитої молоді, формуванні почуття патріотизму.

Цього року на конкурс надійшли літературні твори у номінаціях: поезія, проза та публіцистика.

Завершальним підсумком цьогорічного конкурсу буде видання альманаху «Проріст», який буде традиційно вручатися переможцям під час обласного свята української мови, культури й духовності у Пересопниці 22 травня 2020 року. Фінансову допомогу на видання альманаху надали українці з Америки – члени Товариства української мови в Чікаго.


 

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання