ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

Прем’єр-міністру України Олексію Гончаруку

Міністру культури, молоді та спорту України

Володимиру Бородянському

Міністру юстиції України Денису Малюсьці

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

Ми, члени правління Рівненського обласного об’днання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка, украй занепокоєні невиконанням урядом норм Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Закон про державну мову є надзвичайно важливим для забезпечення державної єдності та національної безпеки країни, особливо в умовах російської агресії, що триває. Згідно з даними соціологічних досліджень, його ключові положення підтримує переважна більшість громадян України.

Ми підтримуємо численні заяви представників парламенту та уряду про намір забезпечити неухильне виконання норм цього Закону.

Проте, за винятком Міністерства освіти і науки України, яке здійснює реальні кроки з популяризації і впровадження норм закону у сфері освіти та сприяє організації роботи Комісії зі стандартів державної мови, ми не бачимо реальних дій органів виконавчої влади з імплементації закону.

Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до пункту 8 розділу ІХ Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» Кабінет Міністрів України був зобов’язаний до 16 жовтня 2019 року (протягом трьох місяців із дня набуття законом чинності) призначити Уповноваженого із захисту державної мови, а ще раніше – внести на розгляд Верховної Ради України проєкт закону про внесення змін до Державного бюджету України на поточний рік у частині забезпечення діяльності Національної комісії зі стандартів державної мови та Уповноваженого із захисту державної мови.

Міністр культури, молоді та спорту і міністр юстиції до цього часу не внесли на розгляд Кабміну претендентів на посаду Уповноваженого із захисту державної мови. Кабінет Міністрів не передбачив видатків на реалізацію закону не лише в змінах до бюджету на 2019 рік, але навіть і в поданому до Верховної Ради проєкті державного бюджету України на 2020 рік.

Закликаємо представників уряду перейти від слів до конкретних справ у реалізації положень Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Насамперед призначити Уповноваженого із захисту державної мови, оскільки ця інституція відіграє ключову роль у захисті української мови як елементу конституційного ладу і захисті права громадян на отримання інформації та послуг державною мовою.

Закликаємо міністра культури, молоді та спорту і міністра юстиції невідкладно внести на розгляд уряду кандидатури на посаду Уповноваженого, а Кабінету Міністрів України – призначити Уповноваженого на найближчому засіданні уряду в порядку, передбаченому статтею 50 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Закликаємо Міністерство культури, молоді та спорту та інші органи виконавчої влади забезпечити реалізацію норм закону про державну мову, які вже набули чинності, а також завчасно готувати імплементацію норм, які набуватимуть чинності упродовж 2020 та наступних років.

Звернення схвалене на засіданні правління Рівненського обласного об’днання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка від 07 листопада 2019 року, протокол № 37.

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання