19 грудня 2019 року у Рівному було проведено пам’ятний захід, на якому вшановано визначного українського військового, генерал-хорунжого Армії УНР Василя Тютюнника.

 

Він жив для України, боровся за Україну, помер за Україну 19 грудня 1919 року у Рівненському шпиталі внаслідок ускладнення від тифу. Його коротке життя – це зразок служіння Вітчизні. Справжній військовий, що пройшов свій шлях до кінця. В ті далекі роки він творив українську армію. І бажав одного, щоб усе, що робилося, не було марним. Будучи вже хворим, він підготував українську армію до Першого зимового походу.

У цей день на Дубенське кладовище віддати данину пам’яті видатному українському військовому прийшли представники Рівненського обласного краєзнавчого музею, вчителі та учні рівненських шкіл - НВК 14, 26, ЗОШ 23,27, гімназії «Престиж», НВК «Колегіум», міського товариства «Просвіта». Завідувач відділу нової та новітньої історії Ігор Марчук виголосив коротку промову про бойовий шлях Василя Тютюнника. Представник управління культури Рівненської ОДА Назар Волощук виконав кілька патріотичних пісень. На завершення заходу усі присутні проспівали Національний гімн.

  

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання