ВІДКРИТТЯ МЕМОРІАЛЬНОЇ ДОШКИ МИКОЛІ НЕГРЕБЕЦЬКОМУ

 

21 січня 2020 року о 12 годині напередодні та з нагоди Дня Соборності України на приміщенні Рівненської загальноосвітньої школи № 5 відкрили меморіальну дошку Миколі Сильвестровичу Негребецькому (5 грудня 1897 – 30 червня 1969) – діячу українського національного руху у Рівному, сотнику армії УНР, лицарю ордена «Залізного хреста», учаснику Другого зимового походу, члену товариств «Просвіта» та «Відродження».

Рішення про встановлення прийняте Рівненською міською владою на відповідне звернення Рівненського обласного об’єднання «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, обласної організації Національної спілки краєзнавців України, Історичного товариства Рівного.

Десятки томів архівних документів Рівненського та Волинського архівів опрацювали просвітяни – історики-дослідники: доктор історичних наук Руслана Давидюк та кандидат історичних наук Андрій Жии'юк аби постать національного героя Миколи Негребецького, його тернистий шлях боротьби за незалежність України, просвітницьку діяльність, відстоювання православної української церкви стали відомими суспільству.

Трагічна доля батька та родини українських патріотів Негребецьких постає у спогадах «Дороги долі» його доньки, колишньої політкаторжанки Наталії Миколаївни Негребецької.

Заслужений артист України Олексій Заворотній став автором сценарію та режисером-постановником відеофільму за книгою Наталії Негребецької «Дороги долі».

Тривалий період накопичує архівні документи та фото Ігор Солоненко, котрий підтримує зв’язки із внуком Миколи Негребецького Олександром, який теж приїхав на урочисту подію і подякував міській владі та усім причетним за увіковічнення пам’яті його діда.

Чин освячення провів секретар Рівненської єпархії Православної церкви України протоієрей Сергій Лучанін. Виступили: від міської влади заступник голови Галина Кульчинська, яка наголосила¸ що міська влада й надалі буде приділяти значну увагу та сприяти відродженню історичної справедливості, увіковічнюючи пам’ять про земляків, які будували незалежність держави; від громадської організації «Об’єднання добровольців» її керівник лікар-травматолог Роман Коваль, за сприяння якого виготовлена меморіальна дошка.

Просвітяни та краєзнавці краю вдячні за сприяння у відкритті меморіальної дошки, відкритої на одноіменній вулиці Миколи Негребецького, Рівненському міському голові Володимиру Хомку, комісії з питань найменування міських об'єктів та її голові – секретарю міської ради Сергію Паладійчуку, голові Історичного товариства Рівного Ігорю Солоненку, голові міської «Просвіти» Катерині Сичик, педагогічному та учнівському колективам Рівненської загальноосвітньої школи № 5 та її директору Сергію Середі.

«Саме завдяки таким борцям за незалежність України як Микола Негребецький ми гордимося (як приклад) сучасним молодим Героєм України, кіборгом Ігорем Зіничем із Рокитного, який проявив небувалі мужність, героїзм і геніальний талант медика, врятувавши понад 70 бійців. І таких захисників Вітчизни сьогодні достатньо аби боронити рідний край. Наш з вами, і старших і молоді, святий обов'язок відроджувати правдиву історію рідного краю й України. Інформацію про героїчний шлях Миколи Негребецького ми обов'язково надішлемо у заклади освіти, культури для проведення просвітницьких заходів», – завершив свій виступ голова РОО «Просвіта» Іван Вєтров.

Слава Україні! Героям слава!

Світлини Ігоря Солоненка.


 

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання