130 років від дня народження Василя Тютюнника

 


17 липня 2020 року
представники Товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, культурно-освітнього товариства «Забужжя», обласного краєзнавчого музею, Національної спілки кобзарів України, Національної скаутської організація України «Пласт», Малої академії наук, козацьких товариств вшанували пам’ять визначного українського військового діяча, полковника генерального штабу Армії УНР, командувача Дієвої Армії УНР в 1919 році, генерал-хорунжого ВАСИЛЯ ТЮТЮННИКА та поклали квіти до його пам’ятника на Дубенському кладовищі у Рівному.

Відкрив захід голова обласного товариства «Просвіта» Іван Вєтров; про бойовий шлях генерал-хорунжого розповіли Петро Куделя, голова суспільно-культурного товариства «Забужжя», член правління обласного товариства «Просвіта» та Ігор Марчук, начальник відділу нової та новітньої історії обласного музею; про постать Тютюнника на уроках літератури розповіла член правління обласного товариства «Просвіта» Наталія Савчук; своїми думками про роль у становленні молоді поділилася пластуни.

 

Опісля поклали квіти до меморіальної дошки Василю Тютюннику у військовому госпіталі. До покладання квітів долучився також начальник госпіталю з колегами.

Нагадаємо, що цьогоріч на державному рівні передбачено урочисте відзначення 130-річчя від дня народження Василя Тютюнника (Постанова Верховної Ради України № 455-IX від 14.01.2020).

Ініціативна група звертатиметься до головнокомандуючого Збройними Силами України з клопотанням про присвоєння імені Василя Тютюнника одній з військових частин Рівненщини.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА ПРО ВАСИЛЯ ТЮТЮННИКА

(читати на сторінці нижче)

  

 

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання