ВИСТАВКА ГРАФІКИ НІЛА ХАСЕВИЧА – «(НЕ) ПАПЕРОВИЙ СОЛДАТ. (NOT) O PAPER SOLDIER»

 

15 жовтня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки графіки Ніла Хасевича – «(Не) паперовий солдат.(Not) o paper soldier».

Ніл Хасевич – графік європейського рівня, член ОУН, воїн УПА, творчість якого й досі недостатньо вивчена. Він жив і творив на Волині. Міг спокійно заробляти на життя творчістю за кордоном, організовуючи виставки у провідних мистецьких салонах, але обрав собі інший шлях – складний і небезпечний. І за свій вибір заплатив життям у віці 47 років. Єдиною зброєю митця проти більшовицького поневолення були різці гравера.

 

Ініціатор виставки – Ігор Марчук, завідач відділу нової та новітньої історії, розповів, що вперше на цій виставці експонуються іменні нагороди повстанців, які в точності були відтворені фондом, що розшукує родичів загиблих вояків УПА. А також підкреслив важливість постаті Ніла Хасевича у сучасному суспільстві.

Цікавою розповіддю про творчість Ніла Хасевича поділилась Любов Кралюк, кандидат мистецтвознавства, старший викладач кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва РДГУ. Живопис Ніла Хасевича, яким він почав займатися на початку 30-х років ХХ століття, повністю втрачений. Пізніше він захопився графікою, й саме ця техніка принесла йому визнання. Графічні роботи Ніла Хасевича дійшли до нас і зберігаються у Рівненському обласному краєзнавчому музеї, Рівненському та Луцькому архівах й у Краківській та Варшавській бібліотеках. Пані Любов зазначила, що Ніл Хасевич створив мистецтво ідеологічного спротиву, яке як ніколи актуальне для сьогодення.

На захід завітала молодь пластового куреня ім. Ніла Хасевича, для яких Ігор Марчук провів цікаву екскурсію про життя та творчість митця.


 

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання