КНИГА ПОЕЗІЙ «СОЛОНИЙ ШЛЯХ» ДО ЮВІЛЕЮ СЛАВЕТНОГО МИТЦЯ-ЗЕМЛЯКА МИКОЛИ ТИМЧАКА

 

1 березня відзначає свій 65-літній ювілей наш славетний земляк, один з найвидатніших митців Рівненщини, Микола Михайлович Тимчак. Поет, прозаїк, скульптор, художник, іконописець, різьбяр, автор і виконавець пісень, лауреат літературно-мистецьких премій імені Миколи Островського, Валер'яна Поліщука, Авеніра Коломийця, Грицька Чубая, Всеукраїнської літературної премії імені Івана Низового, був номінантом на здобуття Шевченківської премії в галузі літератури. Член Національної Спілки письменників України з 1987 року. Автор поетичних збірок «Співаниця», авторське художнє оформлення якої було визнане кращим ілюструванням книги видавництва «Радянський письменник» 1987 року, «Сніги», 2004 р., «Посвіт любові», 2006 р., «Бавило», 2006 р., книги прози «Визволи нас від лукавого», 2009 р, книги вибраних творів «Крила на вітрі», 2016 р., «Дарунок від Миколая», 2018 р., окремо виданої поеми «Розкоп», 2018 р. книги поезій «Солоний шлях», 2021 р.

 

Микола Тимчак ˗ один із тих, хто ще в далеких 80˗х перебуває в перших лавах борців за національну ідею. Саме він започатковував акції організованого спротиву тогочасному комуністичному режимові, проводив численні мітинги, заходи на вшанування пам’яті та перепоховання вояків УПА. Завдяки його зусиллям десятки храмів Дубенщини і краю були передані в підпорядкування релігійних громад УПЦ КП. Його пензлями і різцями відроджено десятки духовних святинь Волині, Рівненщини і Тернопільщини. Він одним із перших на Рівненщині входив до Народного Руху України, був і є активним просвітянином, за що удостоєний найвищої просвітянської відзнаки «Будівничий України».

Микола Тимчак належить до тих, для кого найвищою цінністю є Слово, найбільшою силою – Добро, а найдорожчим краєм – Україна. Звісно, його хвилює доля цілої планети, але таку глибоку духовну закоріненість саме в український ґрунт, можна відшукати далеко не в кожного поета. Авторові особливо гостро болить яничарство і хохляцтво поряд із жертовністю та героїзмом, він непримиренно противиться сваволі «старшого російського брата».

У своїй новій книзі «Солоний шлях», видавництву якої сприяли Рівненське обласне об’єднання «Просвіта» імені Тараса Шевченка та Товариство української мови м. Чикаго (США), поет вражаюче пророчо застерігає сучасників бути пильними і непоступливими в боротьбі за власне національне небо. І ми бачимо його особисту готовність кожної миті всіма силами до останнього подиху захищати все, що дороге: мову, пам'ять про маму й родовід, родину, Україну.

Просвітяни Рівненщини сердечно вітають вельмишановного ювіляра з цією визначною датою і щиро бажають козацького здоров’я, оптимізму, натхнення на нові книги та Господньої опіки на всі добрі починання у житті.

Многії літа!

 

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання