ЗА ЄДИНУ УКРАЇНСЬКУ ЦЕРКВУ

29 квітня 2022 року відбулася зустріч представників просвітянської, інших громадських організацій, бізнесових структур, медицини, культури, освіти, Рівненщини з керуючим Рівненської єпархії Української православної церкви Московського патріархату єпископом Пименом.

На зустрічі порушили питання об’єднання УПЦ (УПЦ МП) із Православною церквою України з метою відновлення історичної справедливості та заради збереження цілісності Української держави.

Учасники зустрічі закликали єпископа Пимена використати свою посаду та авторитет серед ввіреної йому громади для прийняття життєво необхідного рішення про перехід Рівненської єпархії під патронат Православної церкви України, якій 6 січня 2019 року, після 333-річної анексії Москвою, Вселенський Патріарх Варфоломій надав Томос про автокефалію.

На жаль, керівництво УПЦ МП не дослухалося до неодноразових закликів Митрополита Київського і всієї України Епіфанія об’єднатися у єдиній в Україні канонічній помісній Церкві – ПЦУ. Натомість, настоятелі московської церкви часто відкрито демонструють ворожість Українській державі. За час російської агресії, яка триває від 2014 року, зафіксовано численні випадки підтримки священнослужителями УПЦ МП сепаратистів у Криму та на Донбасі. Неодноразово монастирі і церкви що належать московському патріархатові, ставали сховками зброї та пристанищем для зрадників України.

Останньою краплею у чаші терпіння українців стало фактичне благословення патріархом кірілом широкомасштабної агресії росії в Україну та геноциду українського народу. Служителі чужинської церкви «дожилися» до того, що були викриті як навідники та корегувальники вогню. Особливо обурює відмова декотрих із них відспівувати та вшановувати пам’ять загиблих українських воїнів. Такі дії суперечать християнській моралі та законам людськості. Сьогодні існування московської церкви не тільки вкотре відкидає громадськість – її заперечують тисячі невинно убієнних душ як поміж мирного населення, так і наших захисників, українських Героїв, які захищають рідну землю від окупанта.

Однак, напевно, наслідуючи своє керівництво, єпископ Пимен на пропозицію об’єднатися виголосив: «УПЦ ніколи не об’єднається з Православною церквою України».

На що представники громадськості відповіли: «Перехід вірян із церкви іноземної держави, яка воює проти України, у Православну церкву України – процес незворотній. Це обов'язково станеться - чи з парафіяльним керівництвом, чи без нього». УПЦ МП мусить визначитися, з ким вона – з правдою чи кривдою, зі справедливістю чи беззаконням та, зрештою, з Богом чи сатаною у подобі вбивць, ґвалтівників, мародерів та тих, хто, порушуючи всі Божі заповіді, їх благословляє.

Віримо в перемогу добра над злом, світла над темрявою.

Христос воскрес! Воскресне Україна!

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання