Рівненське обласне об᾿єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Основна мета діяльності «Просвіти» – утвердження української національної ідеї, державної української мови, розвиток нашої культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу.

 

Мова ‒ коренева система ідентичності Української Нації

Україна – Так!!! Але яка? Вічна тема, біль і турбота.

Сьогодні, 7 травня, 19 год. Новини на 5-му. Замальовка про 70 тисяч тюльпанів на співочому полі Києва. Серце спалахує, коли бачиш красоти нашої землі! Але це відчуття швидко вгасає. Журналіст подає всі інтерв’ю мовою москвина Путіна, мета якого відома - упокореність України. Що це? Прояв нової модерної політики «лагідної українізації» чи редакційні «хотілки». А може бажання нашвидкуруч заповнювати нішу закритих 3-ох прокремлівських каналів, заграючи з ватним електоратом відомим ложкінським кличем «Единая страна….»?

Детальніше...

Українізація Почаївської лаври у 1920-1930-х роках. Синьо-жовті прапори замайоріли на масовій акції протесту

 

Після польського Листопадового повстання 1830–1831 років російський уряд забрав Почаївську лавру в греко-католиків й передав її православним. Робилося чимало для того, щоб цей монастир перетворити не лише в осередок православ’я, а й у осередок русифікації. Сюди спеціально завозили ченців з інших, так званих православних регіонів Російської імперії. Для потреб лаври виділялися чималі кошти.

Детальніше за посиланням.

ДОРОГА ПРОСВІТЯНСЬКА СПІЛЬНОТО!

 

Прийміть наші щиросердні вітання зі світлим святом Христового Воскресіння!

У ці радісні дні хай єднають нас добрі наміри, щирі помисли, благі діяння і непохитна віра в перемогу життя над смертю, добра над злом, світла над темрявою.

Бажаємо вам щедрих земних дарів і духовного багатства. Нехай у кожній родині запанує Віра, Надія, Любов!

Хай утвердяться на Землі мир і спокій, впевненість у прийдешньому дні. Сьогодні Україна платить за них дорогу ціну. Однак випробування, що випали на нашу долю, зробили нас сильнішими, дали неоціненний, хоч і гіркий, досвід. А головне, згуртували навколо нашої біди людей доброї волі. Авторитетні міжнародні державні та громадські інституції, волонтери з усіх куточків світу – разом із Україною. Дякуємо і шануємо!

Детальніше...

СПАДОК СВЯЩЕННИКА І ЦІЛИТЕЛЯ МИХАЙЛА НОСАЛЯ

12 квітня 2021 року в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбувся онлайн захід Музейні оповіді «Спадок священника і цілителя Михайла Носаля», присвячений до 135-річчя від дня народження цілителя Михайла Носаля.

М.А.Носаль (1886-1950) усе свідоме своє життя присвятив служінню православній церкві і цілительству лікарськими рослинами. Народжений на Холмщині, священник Михайло Носаль служив на Волині, Могилевщині, в Дубні і останні 15 років життя – у Рівному. Людина високоморальна, освічена, мудра, знаюча і безкорислива у ставленні до всіх, хто звертався до нього за порадою чи за поміччю. Таким він залишився у спогадах людей, які його знали.

Детальніше...

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання