У п’ятницю, 8 грудня 2017 року о 12.00 в  Літературному музеї Уласа Самчука в Рівному, що по вулиці Симона Петлюри, 17, відбудеться «Свіча пам’яті», приурочена 120-ій річниці від дня народження Бориса Тена.

У заході візьмуть участь письменники та журналісти, науковці й артисти, вчителі, викладачі вишів, шанувальники творчості Бориса Тена.

Борис Тен (Микола Васильович Хомичевський) народився 9 грудня 1897 року в селі Дермань Здолбунівського району на Рівненщині.Батько – священик, мати – вчителька. Навчався у Дерманській школі, Клеванському духовному училищі, Волинському інституті народної освіти в Житомирі, Московському музично–педагогічному інституті. Вчителював, працював на музичній , театральній та музично-педагогічній роботі, був священиком, настоятелем Софіївського собору в Києві, настоятелем церкви Петра і Павла на Подолі в Києві, викладачем латинської мови в Житомирському інституті іноземних мов та педінституті. Учасник другої світової війни. У 1929 році заарештований енкаведистами і засуджений до десяти років ув'язнення в сталінських концтаборах. Вина – приналежність до Української Автокефальної Православної Церкви. Згодом був ще й в’язнем гітлерівських концтаборів.

Із  1946 року  постійно проживав у Житомирі. Помер 12 березня 1983 року.

Автор збірки сонетів «Зоряні сади» (1970), перекладів творів Гомера, Арістофана, Арістотеля, Есхіла, Шіллера, Міцкевича, Гете, Пушкіна, Шекспіра та багатьох інших класиків світової літератури. Лауреат премії імені Максима Рильського, член Спілки письменників України з 1957  року.

У Дермані на будинку, де народився письменник, встановлено меморіальну дошку. Іменем Бориса Тена названо Рівненську обласну літературно-мистецьку премію, вулиці в Рівному, Острозі, Дубні, Здолбунові.

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання