СПАДОК СВЯЩЕННИКА І ЦІЛИТЕЛЯ МИХАЙЛА НОСАЛЯ

12 квітня 2021 року в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбувся онлайн захід Музейні оповіді «Спадок священника і цілителя Михайла Носаля», присвячений до 135-річчя від дня народження цілителя Михайла Носаля.

М.А.Носаль (1886-1950) усе свідоме своє життя присвятив служінню православній церкві і цілительству лікарськими рослинами. Народжений на Холмщині, священник Михайло Носаль служив на Волині, Могилевщині, в Дубні і останні 15 років життя – у Рівному. Людина високоморальна, освічена, мудра, знаюча і безкорислива у ставленні до всіх, хто звертався до нього за порадою чи за поміччю. Таким він залишився у спогадах людей, які його знали.

Науковці Рівненського краєзнавчого музею впродовж багатьох років досліджують життєпис цієї непересічної особистості. У 2003 р. в музеї була створена перша виставка про цілителів “Кожне ж дерево з плоду свого пізнається”, з якою познайомилися мешканці міст Києва, Дніпра, Луцька, Львова, Дубно, Меджибожа. За ініціативи та безпосередньої участі музейників у 2001 р. на подвір’ї Свято-Успенської церкви було встановлено пам’ятний знак М.Носалю, а в 2004 р. йому присвоєно звання “Почесний громадянин міста Рівного” (посмертно).

Про життєвий шлях Михайла Носаля та його родини розповіла старша наукова співробітниця музею Галини Данильчук. Під час розповіді були продемонстровані цікаві фото про близьке оточення та духовну діяльність Михайла Носаля. На завершення науковиця закликала берегти природу так, як беріг та плекав її Михайло Носаль.

Надія Шаюн,

ст. наукова співробітниця відділу маркетингу,

розвитку та інвестування обласного краєзнавчого музею.