Рівненське обласне об᾿єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Основна мета діяльності «Просвіти» – утвердження української національної ідеї, державної української мови, розвиток нашої культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу.

 

«НІЛ ХАСЕВИЧ – ХУДОЖНИК-БОРЕЦЬ»

Під таким заголовком 24 листопада 2020 року відбувся круглий стіл з нагоди 115-й річниці від дня народження Ніла Хасевича – українського художника, графіка, активного громадського і політичного діяча, члена ОУН і УГВР, лицаря Срібного Хреста Заслуги та медалі «За боротьбу в особливо важких умовах», уродженця с. Дюксин, Костопільського району, який організували Рівненське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Рівненський обласний краєзнавчий музей.

Модерував захід Іван Вєтров, проректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної  освіти, голова обласного товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, який зазначив, що метою проведення було розкрити багатогранність його таланту; популяризувати життєвий і творчий шлях Ніла Хасевича та в подальшому  інтегрувати в курси історії, мистецтвознавства, адже його постать є взірцевою в національно-патріотичному вихованні учнівської молоді.

Детальніше...

«ПЕРЛО МНОГОЦІННЕ» – ПИСЬМЕННИЦЬКІ СХОДИНКИ

9 листопада 2020 року з нагоди Дня української писемності та мови проведено онлайн-урочистості, оголошено переможців обласного літературного конкурсу «Перло многоцінне», який традиційно, вже у вісімнадцяте поспіль, організовує Рівненське обласне об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка.

Мета цього конкурсу –– утвердження української національної ідеї, державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання шанобливого ставлення до історії, культури і традицій українського народу. Завдання ж його полягають у пошуку та підтримці талановитої молоді, формуванні почуття патріотизму.

Детальніше...

ВИСТАВКА ГРАФІКИ НІЛА ХАСЕВИЧА – «(НЕ) ПАПЕРОВИЙ СОЛДАТ. (NOT) O PAPER SOLDIER»

 

15 жовтня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки графіки Ніла Хасевича – «(Не) паперовий солдат.(Not) o paper soldier».

Ніл Хасевич – графік європейського рівня, член ОУН, воїн УПА, творчість якого й досі недостатньо вивчена. Він жив і творив на Волині. Міг спокійно заробляти на життя творчістю за кордоном, організовуючи виставки у провідних мистецьких салонах, але обрав собі інший шлях – складний і небезпечний. І за свій вибір заплатив життям у віці 47 років. Єдиною зброєю митця проти більшовицького поневолення були різці гравера.

Детальніше...

Ірина Баковецька – лавреат Обласної літературної премії імені Світочів

 

Щиро вітаємо Ірину Баковецьку, члена Національної спілки письменників України, члена Національної   спілки журналістів України, члена правління обласного товариства «Просвіта» з отриманням Обласної   літературної премії імені Світочів!

Рішення про присвоєння грошової премії напередодні одноголосно прийняли представники комітету, до   якого входять місцеві краєзнавці, літератори, журналісти, бібліотекарі та просвітяни.

Грошову винагороду авторка отримала за плідну творчу і культурно-просвітницьку діяльність, зокрема,   за написання книги «Торчки або Ґрант для контрабанду».

Книга «Торчки або Ґрант для контрабанду» про наркотичну залежність сучасної молоді.

 

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання