Рівненське обласне об᾿єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Основна мета діяльності «Просвіти» – утвердження української національної ідеї, державної української мови, розвиток нашої культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу.

 

130-ТУ РІЧНИЦЮ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ГОЛОВИ ОУН АНДРІЯ МЕЛЬНИКА УКРАЇНЦІ ВІДЗНАЧАТИМУТЬ 12 ГРУДНЯ 2020 РОКУ

БІОГРАФІЯ АНДРІЯ МЕЛЬНИКА

Ім’я Андрія Мельника викарбуване золотими літерами на скрижалях боротьби української нації за свою державну незалежність у XX столітті.

Народився Андрій Мельник 12 грудня 1890 р. у селі Воля Якубова неподалік Дрогобича на Львівщині. Його батько — Атанас Мельник, свідомий активіст національного руху, мати — Марія Коваль. Обставини склалися так, що гімназичну науку Андрій здобував у Самборі, Дрогобичі і Стрию. Нелегким був його шлях, але жодні труднощі й перепони не захитали його віри в правильність успадкованих від батька ідеалів. Загартований у тій боротьбі, він був суворим до себе, але чуйним до інших, зокрема до своїх друзів і співробітників, недарма його називали «людиною із шовку і сталі». Характеризують його як людину незламної волі, кришталевої вдачі, послідовного в діях і поглядах, з непересічними організаційно-провідницькими здібностями та розумом державного мужа. 1914 року з початком Першої світової війни Андрій Мельник зголосився добровольцем до Легіону Українських Січових Стрільців. Особиста відвага здобула йому любов і пошану стрілецтва та старшин Легіону в окопах Першої світової війни. Про героїзм сотника А. Мельника, зокрема в бою на Маківці й Лисоні, де він виявив небуденну відвагу, серед стрілецтва ходили легенди.

Детальніше...

4 грудня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки – «Воїни. Історія українського війська».

Виставка презентується в рамках заходів зі святкування Дня Збройних Сил України.

Нині невід'ємним елементом реформ в українській армії є відродження українських військових традицій. Дана виставка наочно знайомить із особливостями одностроїв та зброї, які були характерні для різних історичних епох українського війська. Банери демонструють шлях, який пройшли збройні сили України від Русі до сьогодення.

Детальніше...

День пам'яті жертв голодомору

 

Цьогоріч традиційно у четверту суботу листопада 28 числа під приспущеними прапорами на Рівненщині вшановували пам’ять жертв геноциду українського народу 1932-1933 років, голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років в Україні.

На майдані Свято-Покровського собору просвітяни разом із представниками влади, учасниками АТО/ООС, громадськістю міста вшанували пам’ять безневинно заморених голодом мільйонів українців та запалили свічки пам'яті. Після загальнонаціональної хвилини мовчання cкорботні заходи завершилися панахидою у верхньому храмі Свято-Покровського собору, яку очолив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.

День пам'яті жертв голодоморів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.

Детальніше...

«НІЛ ХАСЕВИЧ – ХУДОЖНИК-БОРЕЦЬ»

Під таким заголовком 24 листопада 2020 року відбувся круглий стіл з нагоди 115-й річниці від дня народження Ніла Хасевича – українського художника, графіка, активного громадського і політичного діяча, члена ОУН і УГВР, лицаря Срібного Хреста Заслуги та медалі «За боротьбу в особливо важких умовах», уродженця с. Дюксин, Костопільського району, який організували Рівненське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Рівненський обласний краєзнавчий музей.

Модерував захід Іван Вєтров, проректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної  освіти, голова обласного товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, який зазначив, що метою проведення було розкрити багатогранність його таланту; популяризувати життєвий і творчий шлях Ніла Хасевича та в подальшому  інтегрувати в курси історії, мистецтвознавства, адже його постать є взірцевою в національно-патріотичному вихованні учнівської молоді.

Детальніше...

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання