Рівненське обласне об᾿єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Основна мета діяльності «Просвіти» – утвердження української національної ідеї, державної української мови, розвиток нашої культури, відродження історичної пам'яті, формування національної свідомості та піднесення духовності і добробуту українського народу.

 

ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ, 17травня 2020 року

 

Від просвітян Рівненщини представники правління обласного товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка поклали квіти до пам’ятника загиблим за Україну та помолилися за невинно убієнних та репресованих.

Згідно з Указом Президента України №431/2007 від 21травня 2007 року щороку в третю неділю травня по всій Україні проводяться різноманітні заходи, присвячені пам’яті про ці страшні події.

Як відомо 2 червня 1937 було прийнято постанову Політбюро ЦК ВКП (б) ПБ-51/94 «Про антирадянські елементи», відповідно до якого 5 серпня 1937 вийшов наказ НКВС СРСР № 0044, який поклав початок масових репресій.

Вже до середини листопада 1938 року без суду було винесено 681692 смертних вироки, які виконувалися негайно. Більше 1,7 млн. людей було відправлено в табори.

Детальніше...

ДОРОГІ НАШІ МАМИ, БАБУСІ, БЕРЕГИНІ!

У другу травневу неділю ми з великою вдячністю вшановуємо Матір у її триєдиному єстві. Уклінно дякуємо і просимо захисту в Матері Божої, нашої небесної покровительки, яка завжди пам’ятає про дітей своїх і молиться за нас.

Детальніше...

76-та РІЧНИЦЯ БОЮ ПІД ГУРБАМИ

 

21 квітня 2020 року, у Світлий вівторок, у Гурбівсьому Свято-Воскресенському монастирі на Повстанських могилах відбулося вшанування Героїв бою під Гурбами – масштабної битви воїнів Української Повстанської Армії проти окупаційних військ НКВС, яка відбулася 76 років тому.

Святкову божественну літургію святителя Іоана Золотоустого очолив Cвященноархімандрит Гурбівського монастиря, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон. Високопреосвященному Владиці співслужили намісник Гурбівського Свято-Воскресенського монастиря архімандрит Онуфрій (Ляда), намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах архімандрит Софроній (Бордюк), військовий капелан протоієрей Тарас Волянюк, ієромонах Лука (Зань), ієромонах Марк (Лісний), ієромонах Нектарій (Мчедлідзе), ієромонах Ілля (Соцький), ієрей Петро Майба, ієрей Сергій Баранецький та протодиякон Віталій Рибчинський.

Детальніше...

ШАНОВНІ ПРОСВІТЯНИ, ДОРОГІ ПОБРАТИМИ І ПОСЕСТРИ!

ЩИРО ВІТАЄМО ВАС ІЗ ВЕЛИКОДНЕМ –

СВІТЛИМ СВЯТОМ ХРИСТОВОГО ВОСКРЕСІННЯ!

У ці святкові дні дякуємо кожному за щоденну працю на ниві розбудови Української держави, за безкомпромісність в обстоюванні прав і свобод українців – української мови, української церкви, української ідентичності.

Дякуємо усім, хто невідступно стоїть в обороні державного кордону України, захищаючи нашу свободу і незалежність, мир і спокій – українським воякам, волонтерам, активістам.

Дякуємо нашій Українській Діаспорі за стійку громадянську позицію, жертовність, надійну підтримку українських національних інтересів та збереження культурних надбань українського народу.

Найщиріші вітання нашим колегам-просвітянам – Товариству української мови у Чикаго – за багаторічну подвижницьку діяльність, за інтерес до просвітянських справ в Україні, зокрема, на Рівненщині, за розуміння і дружбу. Сердечно дякуємо за безцінну допомогу, котру зі своїх щедрот Ви надаєте нашій Просвіті.

Нехай передзвін Великодніх дзвонів розвіє печаль і зневіру, осяє серця світлом радості та принесе у кожну родину благі вісті, злагоду, добро і радість. Нехай віра утвердиться над зневірою, милосердя над жорстокістю, добродійність над байдужістю, скромність над свавіллям, справедливість над безкарністю, а смерть буде переможена життям.

Дай, Боже, аби нинішні Великодні свята стали для людства початком нового життя на святій, Богом даній землі, яку заповідано нам обробляти, берегти та плекати,, насолоджуватися її дарами та примножувати її багатства.

Просимо в Бога милості для України та усього людства.

Будьмо мудрими, виваженими, відповідальними – і будьмо здоровими і щасливими!

Христос Воскрес! Воістину воскрес!

Правління Рівненського обласного об’єднання

 

Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т. Г. Шевченка

 

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання