25 червня 2018 року відбулося нагородження учнівської молоді  5-11 класів – переможців Обласного конкурсу «Українська національна ідея як основа державотворення», приуроченого 100-річчю проголошення Української Народної Республіки.

«Що ми? Чиї сини? Яких батьків?..»  Шевченкові запитання не втрачають своєї актуальності. А й справді, хто ми ‒ суспільство, яке йде до самознищення чи простує до нового життя? Яка наша спільна мета, що може скріпити різні серця в єдиний організм? Молодь Рівненщини шукала відповіді на ці запитання, долучившись до конкурсу, який проводився ГО «Інститут української національної ідеї» за сприяння Рівненського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, закладів та установ освіти.

Метою  конкурсу є висвітлення становлення і змісту української національної ідеї, державотворчих процесів, самоусвідомлення та плекання національної ідентичності, формування системи національно-патріотичного виховання серед учнівської молоді регіону, духовних  цінностей як важливого чинника  консолідації   суспільства.

Конкурс проводився у березні-травні 2018 року. З-поміж робіт (творів-есе), запропонованих учасниками на розгляд журі, було визначено 6 переможців.

Дипломами та грошовими преміями нагороджено наступних  учасників:

І місце (3 000 грн) – Бабік Софію, ученицю 10 класу Рафалівської загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ступенів Володимирецької районної ради; наставник Райчук Людмила Василівна;

ІІ місце (2 000 грн) – Дубінецьку Валентину, ученицю 7 класу Мутвицької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Зарічненської районної ради; наставник Тумаш Валентина Миколаївна;

ІІ місце (2 000 грн) – Григорук Юлію, ученицю 11 класу Здолбунівської гімназії Здолбунівської районної ради; наставник Кузьмицька Ольга Сергіївна;

ІІІ місце (1 000 грн) – Алконова Іллю, учня 10 класу Рівненської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 23 Рівненської міської ради; наставник Новосад Ірина Василівна;

ІІІ місце (1 000 грн) – Шолоту Софію, ученицю 9 класу Сарненського навчально-виховного комплексу «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка; наставник Свищевська Надія Михайлівна;

ІІІ місце (1 000 грн) – Анікєєву Лідію, ученицю 9 класу Плосківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Дубенської районної ради; наставник  Оліферчук Віра Андріївна.

Також відзначені  спеціальними дипломами роботи:

за кращу композиційну довершеність – Галабурди Артура,  учня групи № 12 Вищого професійного училища № 1 м. Рівного;  наставник Басараба Наталія Миколаївна;

за ґрунтовність висвітлення теми – Білецького Миколи, учня 9 класу Плосківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Дубенської районної ради; наставник Оліферчук Віра Андріївна.

Свищевська Надія – наставник Софії Шолоти, учениці 9 класу Сарненського навчально-виховного комплексу «Школа-колегіум» ім. Т.Г. Шевченка емоційно зазначила: «Хочемо волі – кращої долі, хочемо жити – звеселяти світ, хочемо освіти, хочемо летіти як птах, як птах в широкий світ». Дуже всім вдячна за конкурс, за те, що створений такий інститут!»

Голова журі Микола Піддубний зазначив: «Держава сильна тоді, коли вона має ідею. Виникає тоді питання яку ідею маємо ми – українці?  «В своїй хаті – своя сила і правда, і воля» - найбільша заслуга Тараса Шевченка. Він хотів з українців створити націю та об’єднати народ – він зробив дуже багато для держави. І ось цю ідею - «в своїй хаті» я намагався вичитати в творах дітей. Думки були самобутні, неподібні. Хочеш бути у державі своїй, то роби її сам: дома, в школі, поза школою, твори. У нас ще є багато над чим працювати! Успіхів!»

За словами голови правління ГО «Інститут української національної ідеї» Анатолія Жуковського, конкурс мав на меті показати якою Україну бачать діти. Роботи були різні, десь романтичні, десь більш виважено аналітичні, але одне було спільне – всі учасники відзначили, що майбутнє нашої країни – це вони, наша молодь і від кожного залежить доля країни.

Для тих українців, хто не визначився – слова із твору переможця конкурсу Бабік Софії:

«Ми різні. У кожного свої думки, бажання, мрії. Але не забуваймо: ми – українська нація, що вирушає в мандрівку до успіху. Нехай ніхто не залишиться на березі, коли наш корабель відчалюватиме в бурхливий океан змін. Ми маємо бути єдиними. Лише в братерстві нас не лякатимуть шторми. Пам'ятаймо, що тільки разом, розвиваючи країну, ми можемо досягнути результату. Закохаймося в цю високу мету – розбудову української держави, єднаймося задля її здійснення, щоб увесь світ сказав: «Прекрасна нація. Єдина в прагненнях. Єдина в діях. Єдина в думках».

Україна – це ми!»

Відео сюжет: http://rtb.rv.ua/company/tele/news/2018/06/25/za-tvir-pro-ukrayinsku-nacionalnu-ideyu-shkolyari-/

 

 

 

 

 

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання