«Просвіта - невгасимий смолоскип українців»

11 грудня у Рівненській міській бібліотеці (мікрорайон Ювілейний) відбулась зустріч «Просвіта - невгасимий смолоскип українців».

На захід були запрошені члени ради Рівненського міського об’єднання товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка - Борейко Михайло Семенович, Гладунова Євгенія Михайлівна та відповідальний секретар обласного об’єднання товариства «Просвіта» Косарєва Мирослава Йосипівна,які у своїх виступах наголошували на те, щоб молоде покоління шанобливо ставилось до української мови, закликали молодь не бути байдужими до долі своєї рідної країни, адже лише так можна мати справжнє національне майбутнє.

На початку заходу ведуча – бібліотекар1-ої категорії Лариса Вікторівна Калиновська у своєму виступі  підкреслила, що Товариство «Просвіта» було піонером у вирішенні більшості питань і мала чималі досягнення в утвердження духовності, становлення національної свідомості й громадянського суспільства, розширення сфери використання української мови. Воно набуло чималого досвіду, який потрібно переосмислити й використати на сучасному етапі. Далі запропонувала аудиторії переглянути документальні кадри про створення Товариства “Просвіта” та про його діяльність в перше десятиліття і до 1939 року, а також про новітню історію.

Хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять просвітян, що відійшли у засвіти.

Користувачі бібліотеки - учні 9-Б класу НВК № 19 з великою увагою слухали розповіді активістів Рівненського міського об’єднання товариства “Просвіта”. Євгенія Михайлівна Гладунова розказала про те, як створювалось товариство “Просвіта” на теренах Рівненщини, про свою участь у численних акціях патріотів. Михайло Семенович Борейко поділився інформацією про видавничо-освітню діяльність всеукраїнської громадської організації, про роботу над останнім виданням.

Мирославу Йосипівну Косарєву привітали з отриманням нагороди – орденом княгині Ольги ІІІ ступеня за вагомий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, багаторічну просвітницьку діяльність та з нагоди 150-річчя заснування товариства «Просвіта». Мирослава Йосипівна згадала про свої перші кроки в роботі Товариства української мови – збір підписів  за надання українській мові  статусу державної , розповіла слухачам про напрями роботи Товариства в теперішній час, закликала молодь, присутню на бібліотечному заході, любити свою державу, вірити в  краще майбутнє України  і докладати багато зусиль для її розбудови..

Прикрасою зустрічі було чудове виконання музичних творів на бандурі та на баяні учнями дитячої музичної школи № 1 ім. М. Лисенка («Молитва за Україну», «Українська пісня» виконала Смаль Анастасія (бандура, викладач Ольга Кравчук); «Мамин вальс» виконав Вадим Мельничук - баян, дует баяністів - Дмитро Кварценюк та Дмитро Жданюк виконали «Українську польку «Жартівниця»,  викладач Людмила Федорова). Організував концертні виступи – заступник директора з НВР – Л. А. Кашперський.

В читальній залі бібліотеки була розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Просвіта» : до 150-річчя створення українського Товариства, яка висвітила історію культурно-освітньої громадської організації та її видавничо-освітню діяльність.

Із заключним словом виступила директор бібліотеки Ольга Павлівна Миронець, яка відмітила, що 150-ліття створення «Просвіти», належить до вагомих в історії українства подій і є не просто ювілеєм однієї з громадських організацій, а має без перебільшення епохальне значення. Ольга Павлівна привітала гостей - засновників Товариства української мови імені Шевченка, членів Рівненського міського та обласного об’єднання «Просвіта», побажала козацького здоров’я, сили і творчої наснаги, незламності духу в утвердженні Українського ідеалу! Бібліотека отримала в дар нові книги від просвітян.

 

Дорогі гості отримали в подарунок квіти.

 

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання