У РІВНОМУ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕНЕРАЛ-ХОРУНЖОГО АРМІЇ УНР МАРКА БЕЗРУЧКА

 

10 лютого 2019 року просвітяни, разом з НРУ, «Правим сектором», «Союзом Українок» та іншими громадськими організаціями вшанували 75-ті роковини смерті видатного полководця, генерал-хорунжого Армії УНР Марка Безручка.

Просвітянин-краєзнавець, член правління обласного товариства «Просвіта» Олександр Булига у своєму виступі наголосив, що М. Безручко був високопрофесійним військовим. У 1914 році він закінчив Імператорську Миколаївську військову академію у Санкт-Петербурзі. Вважається засновником Армії УНР.

Завдяки проведеним успішним боям Армія УНР разом з Польською армією зупинили червоний терор не тільки в Польщі,але й в усій Європі. Під час відзначення 20-річчя відродження Польської держави польська влада нагородила Марка Безручка вищим орденом "Vіrtutі Міlіtarі", проте той прийняти його відмовився. "Я воював за Україну, а не за Польщу", - заявив бойовий генерал.

 

Для тих, хто любить читати нагадаємо, що Марко Безручко є автором книг «Від Проскурова до Чорториї» та «Українські Січові Стрільці на службі Батьківщині».

Один з ініціаторів перейменування проспекту Олеко Дундича на проспект Марка Безручка Сергій Поровчук нагадав присутнім, що в Польщі пам’ятають про українського генерала і щороку вшановують його пам'ять у Варшаві в православній частині міського цвинтаря «Воля».

У своїх виступах голова НРУ Андрій Брегін, голова «Правого сектору» Олександр Подвишений, просвітянин Микола Вельгус закликали пам’ятати про українських героїв, брати з них приклад і захищати Україну у цей складний для неї час.

У виконанні просвітянського вокального ансамблю ЗОШ № 5 під керівництвом Мирослави Горобець прозвучали стрілецькі пісні, які перенесли слухачів у ті далекі часи, коли Марко Безручко керував Корпусом Січових Стрільців.

До 75-тих роковин смерті Марка Безручка товариство «Просвіта» випустило листівки та підготувало історичну довідку про видатного генерала війська УНР, які роздано на первинні осередки для популяризації його життєвого і бойового шляху.

Завершився захід спільним виконанням Гімну України під акомпанемент заступника голови Рівненського обласного відділення Національної спілки кобзарів України, бандуриста Назара Волощука.


 

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання