НАДІЯ СВИЩЕВСЬКА – ВАРТОВА УКРАЇНСЬКОГО СЛОВА

 

Сарненщина – особливий край, адже тут проживають люди наділені талантом в усіх сферах життя. Проте мистецтво одне із пріоритетів усього, яке для багатьох стало сенсом усього буття. Не виключенням письменництво стало й для доньки поліського краю Надії Свищевської, що присвятила себе слову, народженого із найвіддаленіших куточків глибини душі. Поетесу знає, поважає і любить за особливий талант нинішнє покоління, теж саме буде і в майбутньому, адже її словесний дар залишить пам'ять у мистецькій історії краю на довгі й незабутні роки.

«Серце, сповнене любові» - нова книга Надії Свищевської. Сарненці мали особливу нагоду впродовж двох днів насолодитися зустріччю та презентацією свіжого видання поетеси. Перша зустріч відбулася у Сарненській центральній районній бібліотеці, а друга, наступного дня, у МБК «Залізничник» минулого тижня. Варто зазначити, що привітати талановиту поетку прийшло чимало прихильників її творчості. Надія Михайлівна – автор шести книг, яка залишила неоціненний творчий відбиток у багатьох душах, що сповідують культурну спадщину нашого краю. Народилася у селі Кураш сусіднього Дубровицького району. Навчалася у Рафалівській школі-інтернаті, яка стала центром розвитку для багатьох талановитих людей, зокрема й Надії Свищевської. Саме в цьому освітньому закладі написала свій перший вірш. Вищу освіту здобула у Київському національному університеті імені Т. Г. Шевченка. За фахом учитель української мови та літератури, а за покликанням серця та станом душі – поетеса. Натхненно працює у Сарненському НВК «Школа-колегіум» ім. Т. Г Шевченка. Понад п’ятдесят років віддала роботі на освітянській ниві. Мисткиня – член національної спілки журналістів України, її твори друкуються у районній, обласній та всеукраїнських виданнях. «Запитаю в берізки», «Конвалії в серці», «Квіти «дивосилу», «Торкнутися таїни», «Мій оберіг», «Промінчик сонечка» та «Серце, сповнене любові» - творіння поетеси. Вона також співавтор багатьох альманахів і збірників, лауреат літературних премій «Лісова пісня» та імені Петра Красюка, голова Сарненського осередку всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, переможець творчого конкурсу засобів масової інформації Рівнещини в номінації «Громадський кореспондент 2018 року» та Дубровицького районного фестивалю-конкурсу гумору 2018 року.

 

Прихильники таланту Надії Свищевської мали можливість довідатися про життя і творчість поетеси із відеофільму Олександра Подіка, який розкрив усю сутність нестримної душі письменниці. На зустрічах авторка презентаційного видання подякувала своїм наставникам: Леоніду Кулішу, Петру Красюку, Миколі Пінчуку та іншим.

Кожна людина – особистість, має право на вільний вибір життєвого шляху, і саме вона вирішує, як їй жити серед людей. Бувають ситуації, повороти долі, де гідно вистояти не кожен зуміє, проте Надія Михайлівна, не зважаючи ні на що, творить і продовжує творити. Дякує Раїсі Тишкевич за редакторську роботу, Василю Сосюку за дизайн обкладинки, Роману Колодяжному за верстку та Володимиру Лапсюку вихід у світ видання.

У книзі «Серце, сповнене любові» висвітлене життя людей, з якими поетеса йшла пліч-о-пліч не одне десятиліття, які прославилися чимось особливим, зігріли теплом ближнього, не були байдужими до рідної землі, її людей, України. Ці постаті відомі не лише на теренах області, а й далеко за її межами. Цікаві роздуми авторки будуть цінним джерелом пізнання й дороговказом на перипетіях життя для рідних людей, земляків-поліщуків, прикладом наслідування для майбутніх поколінь. Книга-довідник, книга-пам'ять, книга-роздум із висоти прожитих років спонукає розуміння того, що щасливою людина може бути лише тоді, коли поруч щасливі інші люди. Потрібно частіше говорити добрі, щирі слова – це продовжує життя іншим людям. Варто наголосити, що книга видана лише одним екземпляром через фінансові причини, проте у планах є намір розширити видання до 300 екземплярів. У своїх творчих задумах користувалася різними стилями мовлення, руйнуючи усталені стереотипи та стандарти.

У Сарненській центральній районній бібліотеці й у МБК «Залізничник» авторку свіжого збірника здоровили представники місцевої влади, преси, колеги по перу, друзі, знайомі, вихованці й інші прихильники багатогранної творчості. Про Надію Свищевську можна багато розповідати як про людину, вчителя, поетесу, патріотку, громадську діячку… Проте пізнати її душу, свідомість серця можна лише через її творчість. Донька поліського краю назавше увійшла в скарбничку творчих перлин нашого краю, де її самобутність, любов до народження слова залишиться неоціненною гордістю для прийдешніх і нинішнього поколінь.


 

Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання