СПАДОК СВЯЩЕННИКА І ЦІЛИТЕЛЯ МИХАЙЛА НОСАЛЯ

12 квітня 2021 року в Рівненському обласному краєзнавчому музеї відбувся онлайн захід Музейні оповіді «Спадок священника і цілителя Михайла Носаля», присвячений до 135-річчя від дня народження цілителя Михайла Носаля.

М.А.Носаль (1886-1950) усе свідоме своє життя присвятив служінню православній церкві і цілительству лікарськими рослинами. Народжений на Холмщині, священник Михайло Носаль служив на Волині, Могилевщині, в Дубні і останні 15 років життя – у Рівному. Людина високоморальна, освічена, мудра, знаюча і безкорислива у ставленні до всіх, хто звертався до нього за порадою чи за поміччю. Таким він залишився у спогадах людей, які його знали.

Науковці Рівненського краєзнавчого музею впродовж багатьох років досліджують життєпис цієї непересічної особистості. У 2003 р. в музеї була створена перша виставка про цілителів "Кожне ж дерево з плоду свого пізнається", з якою познайомилися мешканці міст Києва, Дніпра, Луцька, Львова, Дубно, Меджибожа. За ініціативи та безпосередньої участі музейників у 2001 р. на подвір’ї Свято-Успенської церкви було встановлено пам’ятний знак М.Носалю, а в 2004 р. йому присвоєно звання "Почесний громадянин міста Рівного" (посмертно).

Про життєвий шлях Михайла Носаля та його родини розповіла старша наукова співробітниця музею Галини Данильчук. Під час розповіді були продемонстровані цікаві фото про близьке оточення та духовну діяльність Михайла Носаля. На завершення науковиця закликала берегти природу так, як беріг та плекав її Михайло Носаль.

Надія Шаюн,

ст. наукова співробітниця відділу маркетингу,

розвитку та інвестування обласного краєзнавчого музею.


Пошук

Важливо знати…

160 років від дня народження Івана Франка

Детальніше...

160 років від дня народження Софії Русової (1856-1940), вченого, педагога, громадського діяча, засновниці українських жіночих організацій, члена Центральної Ради

Детальніше...

150 років від дня народження Миколи Василенка,

Детальніше...

145-річчя від дня народження Лесі Українки, видатної української поетеси, громадської діячки

Детальніше...

130 років від дня народження Марійки Підгірянки, української поетеси

Детальніше...

115 років від дня народження Валер’яна Підмогильного, українського письменника

Детальніше...

175 років від дня народження П.Тичини, українського письменника

Детальніше...

135-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МАРІЙКИ ПІДГІРЯНКИ

Детальніше...

Голодомори в Україні

Детальніше...

Битва під Гурбами: довідка про битву .

Детальніше...

Берестецька битва матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії.

Детальніше...

12 лютого 1945 року під час сутички зі спецзагоном НКВС загинув справжній патріот, борець за волю України Дмитро Клячківський (Клим Савур)
Детальніше...

17 лютого 1892 р. народився Йосиф Сліпий (Коберницький) – митрополит, кардинал і Патріарх УГКЦ. 
Детальніше...

Корисні посилання